Včerejším den se rozběhla už každoroční akce Intel Extreme Masters v Katovicích, kde můžeme sledovat ty nejlepší týmy ze hry Counter Strike:Global Offensive a Starcraft II.

Na turnaji se bylo pozváno nebo se kvalifikovalo celkem 16 týmů, mezi kterými rozhodně nechybí týmy, jako jsou NiP, Fnatic, FaZe nebo domácí Virtus.pro, kteří se zde těší obrovské podpoře.

Včera však začala pouze skupinová fáze, která se koná v tamní aréně zvané Spodek. Zahajovacími zápasy byly zápas skupiny A, kde se proti sobě utkali SK Gaming - Avangar a Renegades - Astralis. A favoriti těchto zápasů určitě nezklamali, protože SK Gaming i Astralis bez větších potíží postoupili dále. Ve skupině B byly zahajovacími zápasy, kde nastoupili FaZe Clan - Order Esports a Ninjas In Pyjamas - North. Tady se však jedno překvapení naskytlo, když NiP absolutně nezvládlo zápas proti North a prohrálo 10-16. Domácí Virtus.pro bohužel také prohrálo proti G2 Sport.

Skupinová fáze bude probíhat do 1. března. 3. března se pak můžeme těšit na semifinálové zápasy a finále je naplánované na 4. března v 15 hodin. Hráči budou hrát o slušný balík peněz, který si rozdělí následovně:

 

Všechny potřebné informace, které se týkají programu, naleznete zde, stejně jako ostatní informace o turnaji. My se o víkendu 3. - 4. března budeme pohybovat přímo na místě a budeme vás informovat o obou hracích dnech zde na Grunexu.