HP dnes uvedlo dost netradiční Omen notebook s označením Omen X 2S. Dokonce se dá i rozkódovat název, 2S zřejmě znamená “two screens”, tedy dva displeje, které notebook nabízí. Tradiční hlavní displej doplňuje ještě miniaturní 6” displej nad klávesnicí s rozlišením 1080p.

K čemu se může hodit? HP uvádí řadu příkladů. Třeba si na něm zobrazíte zvětšený výřez hlavního displeje, takže třeba minimapu ve hře, inventář nebo nějakou jinou důležitou část. Nebo displej lze využít pro Discord chat, YouTube videa, Twitch a mnoho dalšího.

Hlavní displej notebooku nabízí opět Full HD rozlišení s obnovovací frekvencí 144 Hz na 15palcovém panelu. Budete si navíc moci připlatit za 240 Hz nebo 4K HDR panel.

Jako procesor uvnitř najdeme blíže nespecifikovaný Intel Core i9, GeForce RTX 2080 MaxQ a až 32 GB RAM. Notebook je kovový a tloušťka činí příjemných 22 mm. Váhu a výdrž na baterii zatím výrobce nesdělil.

HP plánuje Omen X 2S začít prodávat v červnu. Základní model bude startovat na 2100$, což v přepočtu znamená něco okolo 48 000 Kč. U nás pravděpodobně více kvůli DPH.