Josef "pepcastachurcik" Stachura reprezentoval český národní tým na virtuálním Mistrovství světa 2020, kde se probojoval až do čtvrtfinále. Úspěch v podobě bronzové medaile si taky připsal v dresu HC Komety Brno v prvním ročníku Esport hokejové lize. Tentokrát se v Big Shock! NHL turnaji dokázal kvalifikovat ze 4. místa v žebříčku do Grand Finále o 50 000 Kč.

Jak bys zhodnotil své výkony v kvalifikacích v Big Shock! NHL turnaji?
Výkony byly jako na houpačce. Některé kvalifikace se mi nepovedly, ale hodnotím to kladně. Jsem se sebou spokojený.
Třikrát ses probojoval na „stupně vítězů“, ale v žebříčku jsi stále neměl jistý postup. Neznervózňovalo tě to?
Upřímně v 4. kvalifikaci jsem nervózní byl. Přeci jen kdybych vypadnul rychle, tak bych se do Grand Finále nedostal. Paradoxně si myslím, že mě to vždy nakopne, když vím, že mi už "teče do bot".
Měl jsi v kvalifikacích nějakého rivala?
Rivalové jsou asi všichni hráči, kteří hráli Esport hokejovou ligu. Vzhledem k tomu, že hrálo opravdu hodně hráčů z EHL, tak kvalifikace měly správný náboj. 
Nakonec jsi urval 4. místo v žebříčku. Jak se připravuješ na Grand Finále?
Na Grand Finále se připravuju hodně, ale asi i díky tomu, že vyšel nový díl NHL. Rád hraji neustále proti nejlepším hráčům světa.
Co říkáš na soupeře, kteří tě tam čekají? Koho z nich považuješ za nejtěžšího oponenta?
Všichni tři, kteří se tam dostali, jsou výborní. Nevidím mezi hráči žádný rozdíl. V kvalifikacích se dokázali mezi sebou porazit, tak i proto to bude hodně vyrovnané.
V Grand Finále si zahraješ o prizemoney 50 000 Kč. Už jsi přemýšlel, co bys udělal s výhrou?
Peníze z výhry zainvestuji do nového Playstation 5.
Jaký je tvůj oblíbený hokejový klub? Hrál jsi za něj taky během kvalifikací?
Můj oblíbený klub je San Jose Sharks, ale nemají tak kvalitní tým. V kvalifikacích jsem hrál za Dallas Stars, St. Louis Blues a Vegas Golden Knights. 
Taky jsi reprezentoval Českou republiku na virtuálním Mistrovství světa 2020, kde ses s J4rinem probojoval až do čtvrtfinále. Pověz nám, jaké sis z toho odnesl dojmy?
Dojmy jsem z toho měl skvělé. Jsem pyšný na to, že jsme dokázali ve čtvrtfinále potrápit Švédy. Myslím si že myšlenka IIHF dopadla fakt dobře. Dostali jsme se ve světě lidem na oči, což mě hodně těší.
Na konec typická otázka. Kterou příchuť energetického drinku Big Shock! máš nejraději?
Nejraději piju Orange.
Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí v Grand Finále!