Niantic právě oznámil, že přichází nový mýtický Pokémon. S titulkem „Přichází něco mýtického, trenéři“ upoutávka zobrazuje v bahně sadu pokémoních stop.

Pokud se nemýlíme, tyto kroky vypadají hodně jako něco, co by v bahně zanechal Genesect! Koneckonců Genesect je Generation 5 Mýtický Pokémon s trojúhelníkovými nohami.

Genesect

Ve svém březnovém oznámení k Pokémon GO Niantic sdělil, že od 20. do 23. března se bude konat záhadná víkendová událost. Během této záhadné události se objeví více Pokémonů typu Normal, Fire, Water, Electric a Ice - často ve volné přírodě.

To hraje dobře s Techno Blastem, útokem Genesecta. Techno Blast je normální pohyb, který mění svůj typ v závislosti na tom, kterou složku Genesect obsahuje. Zde je rychlý přehled z Bulbapedia (světlo odkazuje na barevnou část Genesectu):

  • Pokud nedrží žádný disk, svítí oranžově a Techno Blast je normálního typu.
  • Když drží disk Burn Drive, kontrolka se rozsvítí červeně a Techno Blast je typu Fire.
  • Když drží disk Douse Drive, kontrolka se změní na modrou a Techno Blast je typu Water.
  • Když drží Shock Drive, světlo se změní na žluté a Techno Blast je typu Electric.
  • Když drží Chill Drive, světlo se změní na bílé a Techno Blast je ledového typu.
  • Raidové bitvy od 1 do 4 hvězdiček po celý víkend představí různé pokémony typu Bug nebo Steel, z nichž oba jsou typem Genesect.

Niantic sdílel, že záhadná víkendové události bude doprovázena zbrusu novou událostí speciálního výzkumu, která zní jako příběh objevu Genesect, jenž by mohl být také součástí Pokémon GO.