Plánujete hrát na cestách, ale herní notebook vám zkrátka nestačí? Potřebujete nejen výkonnější stroj, ale také odolnější například proti vodě? Přesně takový si vyrobili Bri a Andrew žijící na ostrově Bocas Del Toro v Panamě.

Andrew potřeboval počítač, který je dostatečně výkonný jako desktop a zároveň ho může převážet nejen v letadle, ale i lodí. To znamenalo robustní konstrukci vhodnou pro přenášení a zároveň odolnou proti vodě. Nakonec tvůrce sáhl po voděodolném kufru Nanuk 935 s certifikací IP67 a objemem 27 litrů. Ten se stal základem cestovatelského herního stroje snů.

Žádné kompromisy, jen čistý výkon. Tak nejspíše znělo motto Andrewa při výběru komponentů. Procesor si tvůrce vybral 16jádrový Ryzen 9 5950X v kombinaci s grafikou RTX 3090 ve founders edici. Komponenty zasadil do základní desky MSI MAG B550M. K tomu přidal 2 TB NVMe SSD od Samsungu, 128 GB RAM, další 4 TB SSD a pár prodlužovacích kabelů, aby mohl vyvést USB porty, ethernet a HDMI pro snadnější připojení.

Do útrob kufru se vešel i 750 wattový modulární zdroj Corsair SF750. Na horní stěnu Andrew přilepil 4K monitor napájený přes USB-C přímo z počítače. Celková cena všech komponent se vyšplhala na skoro 6 000 dolarů, v přepočtu kolo 140 000 korun.

Andrew zmiňuje, že chlazení vyřešil chytře pomocí vodního bloku a radiátoru. Vzduch pak koluje skrze komponenty k GPU, kde je vyfukován ven. Počítač je v zátěži slyšet, ale rozhodně se nepřehřívá. Elegantní a zároveň propracované řešení.