První major v roce 2018 vyvrcholí 12. ledna s novou fází Challengers, ve které se utká šestnáct týmů, jenž se probojovaly přes Minor a nebo v minulém roce na Majoru neměly nejlepší umístění. Celkem se utká na tomto turnaji dvacet čtyři týmů, které se poperou o celkový prizepool ve výši milionu dolarů.

Týmy byly rozděleny na čtyři skupiny po čtyřech. Všechny týmy se třemi výhrami postupují do New Legends Stage, kde se připojí k nejlepším osmi finalistům z PGL Major Krakow. Zatímco týmy, které zaznamenají tři porážky, automaticky končí na tomto majoru.

Skupina 1 Skupina 2 Skupina 3 Skupina 4
Cloud9 mousesports Liquid Misfits
FlipSid3 Sprout Space Soldiers EnVyUs
G2 FaZe AVANGAR Quantum Bellator Fire
Natus Vincere Vega Squadron Renegades Flash

V prvním utkání v této fázi Challengers se střetne Vega Squadron proti Renegades. V druhém utkání uvidíme v akci českého hráče Tomáše "Oskara" Šťastného, který se umístil na šestnáctém místě světovém žebříku při výběru TOP 20 hráčů za rok 2017. Po boku bude mít taky slovenského střelce Martina "STYKO" Styka spolu s týmem mousesports. Proti sobě budou mít kazašský tým AVANGAR. Pokud zahrají mousesports krásnou hru, tak mohou mít rovnou první výhru v kapse. V dalším utkání uvidíme tým FaZe po boku se slovenským AWP hráčem Ladislav "GuardiaN" Kovács proti Liquid

Tabulka zápasů

Vega Squadron vs Renegades
mousesports vs AVANGAR
FaZe vs Liquid
FlipSid3 vs Misfits
Sprout vs Space Soldiers
Natus Vincere vs Quantum Bellator Fire
G2 vs Flash
Cloud9 vs EnVyUs