Double Kick Heroes

Je-li hudba vaší vášní a máte-li v lásce hutný zvuk podlazených kytar, kulomet bubeníkovy dvojšlapky a zároveň zombie apokalypsu, máme pro vás čistý gamingový klenot. Double Kick Heroes je novým pixelartovým titulem nabízeným na Steamu, který přináší akční a zároveň vtipnou metalovou zábavu na vaše monitory. Hlavními hrdiny hry jsou členové stejnojmenné kapely, na jejíž koncert kvůli apokalypse bohužel nedorazí fanoušci, ale pouze horda zombíků. No a na vás je, abyste jim ukázali, zač je toho mosh-pit.

Šílená metalová jízda

Přiznám se hned na začátku, že k hudbě jako takové mám vypěstovaný hluboký vztah, moderní metal či jeho hardcorové odnože jsou už pár let mým oblíbeným žánrem a byť Double Kick Heroes směřuje spíše oldschoolovějším směrem, tuhle kapelu si prostě zamilujete. Hra má příběhový mód, ve kterém se s bandou metalistů vydáte napříč postapokalyptickým světem, ve kterém se to hemží zombies, divnými žraločími mutanty, nemrtvými dinosaury a kdoví čím vším ještě. Abyste přežili, musíte se svým nepřátelům postavit - nebo možná spíše posadit za bicími.

Double Kick Heroes

Na cesty totiž vyrážíte ve svém "Gunillacu", tedy Cadillacu, který je na zádi vybavený zbraněmi, jenž střílejí podle tempa kopáku bubeníka. Vaším hlavním cílem je vžít se do rytmu přehrávaných skladeb a správně trefovat jednotlivé rytmické údery, čímž likvidujete své nepřátele. Vybrat si můžete z pěti obtížností. Ta poslední vám umožní hrát dokonce tři linky - tedy kopák, virbl i činely. Pokud ale nejste zkušeným muzikantem, můžete si hru podstatně ulehčit a hrát třeba jen jednu linku s menším počtem úderů i nepřátel. Je to prostě takové nenáročné a šílené Guitar Hero plné zombíků.

Příběh, arkáda nebo vlastní hudba

Osud kapely vás zavede na zajímavá místa a potkáte také zajímavé osobnosti z metalové scény. Pokud by vás ale příběh nelákal, vyzkoušet si můžete i arkádový mód, kde zkrátka hrajete, že hrajete a likvidujete tím hordy nepřátel. Bohužel jsem měl někdy u nižších obtížností trošku pocit, že vlastně reálně nejde některé silnější nepřítele v určitých momentech zabít - protože prostě v dané části songu nehrajete, ale kdo ví, možná se mi jen nedařilo.

Double Kick Heroes

Každopádně grafické zpracování, animace a hlavně hudební doprovod je výborný. Čeká vás celkem 30 propracovaných, zajímavých a nejednotvárných písniček, které vás určitě nudit nebudou. A hlavně je tu další obrovské plus - vývojáři ve hře zpřístupnili i vlastní editor, takže si s chutí můžete zahrát i vámi vybranou píseň. Bohužel ale hra stopu negeneruje automaticky a budete si ji muset vytvořit sami. Nebo se můžete spolehnout na díla jiných hráčů - já si takhle vyzkoušel třeba Numb od Linkin Park.

Není co vytknout

Aktuálně je hra v předběžném přístupu na Steamu a plán je takový, že v něm zůstane po dobu přibližně půl roku. Přístupná ke koupi bude už 11. dubna 2018. Vůbec nevím, co bych Double Kick Heroes mohl vytknout - v editoru jsem se sice setkal s chybovou hláškou, která pak vyžadovala restart celé hry, ale to je jen drobný šrám na kráse, který se možná brzy dočká opravy. Téměř dokonalá odreagovačka nejen pro milovníky metalu. Nezapomeňte mrknout na trailer, který vám pomůže udělat si o hratelnosti lepší obrázek.

Double Kick Heroes si mimochodem připsali také ocenění za nejlepší indie hru na loňském GamesComu, ale i spoustu dalších v minulých letech. Rozhodně jde o zajímavý počin, který spolehlivě zabaví na dlouhé hodiny. Cena zatím nebyla na Steamu stanovena.

Shrnutí

  • Perfektní hratelnost
  • Rozmanité písničky
  • Příběhový režim, arkáda, vlastní hudba
  • Grafika, animace, nápaditost
  • Drobné chybky