Rekordy jsou tu od toho, aby se překonávaly. V dubnu roku 2018 dosáhl streamer Ninja na rekordní počet 269 154 placených subscribů. Této metě si nikdo ani nepřiblížil a například Shroud nezískal ani polovinu odběrů při svém návratu na Twitch. Rekordu dosáhl až Ludwig po 30 dnech streamování v kuse.

Ludwigův subathon měl jednoduchá pravidla. Za každý subscribe se stream prodlouží o 10 vteřin. Dobu vysílání musel Ludwig omezit na měsíc. Jinak by totiž lidé začali odběry obnovovat a vysílání by nikdy neskončilo.

Za 30 dní Ludwigův odpočet ukazoval i přes 70 hodin do konce, jindy ukázal pouhou vteřinu do konce. Konec streamu nakonec přišel po 30 dnech, tedy maximální možné době stanovené streamerem.

Finálový den se Ludwig rozhodl darovat 5$ z každého subscribu na charitu. V tu dobu mu zbývalo k pokoření rekordu Ninji několik tisíc subscribů. Nakonec ale rekord Ninji překonal a získal titul nejvíce držených subscribů v jeden moment na Twitchi s hodnotou 283 009.

K překonání rekordu mu pogratuloval i Ninja.

Celkem si streamer vydělal okolo 1,3 milionu dolarů. Ludwig velkou část vydělaných peněz rozdá nejen charitě, ale i moderátorům, kteří bavili diváky ve chvílích, kdy Ludwig na streamu spal. Výdělek také musí zdanit.

K pokoření rekordu gratulujeme. Subathon tímto končí a streamer si dá nejspíše několik dní pauzu.