Nedávno jsme se podívali na návrat klasického World of Warcraft. To ale není jediná hra z dílny Blizzardu, která bude oblečena do nového kabátu. V roce 2018 bylo na BlizzConu oznámeno přepracování staré známé klasiky, která ponese název Warcraft III: Reforged. Datum vydání je stanoven na tento rok. Hru je možné si předobjednat ve standardní edici za 30 € nebo ve speciální edici Spoils of War za 40 €, která navíc obsahuje bonusové předměty do ostatních her od společnosti Blizzard.

Cílem vývojářů je zprostředkovat stejný zážitek jako v původní verzi. Hra bude mít základní engine shodný s Warcraft 3. Co tedy můžeme očekávat?

  • Renovovaný vzhled všech hrdinů, jednotek, budov a prostředí.
  • Legendární kampaně, ve kterých lze velet největším hrdinům i záporákům Azerothu.
  • 62 misí napříč Kalimdorem, Lordaeronem či Northrendem.
  • Více než 40 hodin epického hraní.

Znovu budeme moci prožít založení Orgrimmaru, pád Lordaeronu, nadvládu Plamenné Legie či vzestup Krále lichů a ponořit se do příběhů orků, lidí, nočních elfů a nemrtvých. Velkého rozšíření se dočká editor map. Na své si přijdou i fanoušci starých modelů, které ze hry nevymizí a budete je moct kdykoliv změnit. Hra bude přeložena a nadabována do více jazyků. To, jestli se dočkáme i lokalizace do češtiny, není jisté.

Warcraft III: Reforged zahrnuje Reign of Chaos a The Frozen Throne kampaně. Že je na co se těšit, je patrné z traileru k legendárnímu vyvraždění Stratholmu.