Posledním šest zápasů zbývá k dohrání před koncem základní části podzimního splitu Sazka eLEAGUE. Jarní vítězové ze Sinners už mají jisté umístění na předních dvou příčkách a s tím i jisté semifinále, kdo se k nim ale přidá a vyplní zbytek slotů v play-off?

Definitivně rozhodnuto už je i na druhé straně tabulky. Dark Tigers a Inside Games se posledního kola zúčastní už jen z povinnosti, do další fáze turnaje už se podívat nemohou. Postupující do play-off už jsou tedy jasní, jejich konečné pozice pro seeding se mohou ještě hodně změnit. Ani jeden z šesti týmů nemá jasno, kolikátý skončí. Pět z nich má navíc stále šanci se umístit v top2. 

Jedněmi z nich jsou i střelci eSuby. Tu tento víkend čeká těžký trojboj. Dnes ve 14 hodin vyzve velikány ze Sinners, které může dobrým výsledkem klidně obrat i o vedení tabulky. Záviset bude hlavně na tom, jak si Modrá krev povede v neděli. Poslední hrací den skupinové fáze začne soubojem s Cryptovou opět ve 14:00 a hned na to se střetne s Entropiq Prague. Ani jeden z duelů není vůbec jednoduchý a bude zajímavé sledovat, jak se eSuba s tímto úkolem popere.

Ve druhém sobotním utkání si zahraje Dynamo ECLOT s Cryptovou. Pardubický klub na stupně vítězů už nemá šanci dosáhnout, přesto by i bramborová pozice před play-off byla více než dobrá. Po hrozivém začátku sezóny s aktuálně drženou šestou příčkou by šlo skoro o zázrak. Cryptova má před sebou o zápas navíc, a proto i lepší vyhlídky. Aby je realizovala, musela by porazit ECLOT i eSubu, ale ani proti jednomu z nich nejde jako favorit. 

DNE se dokázalo vyškrábat ze dna a ještě se může solidně umístit

První víkendový den uzavře rozloučení Dark Tigers s tímto splitem při střetnutí s ENTERPRISE. Zatím co tygrům už o vůbec nic nejde, jejich soupeř tyto body potřebuje k udržení dosavadní pozice a zároveň i postupu do semifinále před dotírající eSubou. Dá se očekávat, že bez vítězství ENTERPRISE prostě neodejdou.

O ukončení skupinové fáze se zajistí největší favorit s největším outsiderem soutěže – Sinners a Inside Games. Přestože druzí jmenovaní zlepšili své výkony od první poloviny roku, stačilo to pouze na jediný bod a na vylepšení to nevypadá ani v neděli. 

Těchto posledních šest duelů i následující play-off můžete živě sledovat na kanále eLEAGUEcz. Přenosy s českým komentářem můžete očekávat oba dny v 13:30.