S počátkem pandemie se velká část sociální interakce přesunula na internet. Streamy na Twitchi, YouTube a Facebook Gaming sledovaly rekordní počty uživatelů a platformy zažívaly nejlepší období. Situace se ale za poslední měsíce změnila, jak ukazují data sledovanosti.

Twitch

Největší streamovací platforma Twitch.tv se potýká s meziročním poklesem sledovanosti o 3,3 % co se týče součtu odsledovaných hodin. Oproti minulému kvartálu jde ovšem o relativně velké zlepšení. Twitch má podíl 76 % odsledovaných hodin napříč všemi streamovacími platformami.

Streameři odvysílali za uplynulé 3 měsíce v součtu 229 milionů hodin živého obsahu, tedy opět o něco více než v minulém kvartálu. I zde je ovšem vidět pokles v porovnání se stejným obdobím minulého roku, konkrétně o 13,6 %.

YouTube Gaming

Hůře je na tom YouTube Gaming. Zde došlo k propadu odsledovaných hodin o 12,4 % v porovnání s minulým rokem. Největší propad se nicméně datuje na přelom let 2020 a 2021, kdy po strmém růstu zažila platforma rychlý úpadek, který se až nyní stabilizoval.

Vysílané hodiny se přitom drží na stejné míře, což značí, že tvůrci streamují na YouTube stejně často, avšak jejich sledovanost lehce klesá.

Facebook Gaming

Nejstrmější pád zažívá Facebook. Za poslední čtvrtletí došlo k poklesu o 24,2 % odsledovaných hodin v porovnání s minulým rokem. Také srovnání posledních dvou kvartálů nevypadá dobře. Zde se čísla snížila o 29,6 %.

Pomaleji klesá také počet odvysílaných hodin. Zde se křivka začala lámat ve druhém kvartále minulého roku. V meziročním porovnání klesl počet vysílaných hodin na Facebooku o 19,5 %.

Všechny platformy jsou v meziročním srovnání na poklesu. Největší sledovanost si stále udržuje Twitch, který se brání negativním trendům s poklesem publika nejlépe.