Už 12. ledna se nejlepší FIFA hráči reprezentující barvy 16 prvoligových klubů utkají o titul šampióna, 150 000 Kč a body do světové série Global Series, které v rámci České republiky mohou získat pouze v DATART e:LIZE.

Velké nedělní finále započne skupinovou fází, kde budou týmy rozděleny do čtyř skupin po čtyřech týmech. Předcházet jí však bude rozlosování týmů do jednotlivých skupin. V rámci nultého ročníku budou nasazeny čtyři kluby, které své esport týmy již mají z minulosti - FK Teplice, AC Sparta Praha, Bohemians Praha 1905 a FC Viktoria Plzeň. Tyto kluby na sebe tak nebudou moci ve skupinách narazit.

Na losování přijali pozvánku také speciální hosté. S losováním týmů pomůže fotbalista Jakub Podaný a známý streamer a FIFA hráč TheJohny.

Losování proběhne ve středu 8.1. v 19:00 v živém vysílání na oficiálním twitch kanále Datart e:LIGY.

Brány pražské UNYP Areny se 12. ledna otevřou v 16:00, atmosféru prestižního finálového turnaje si tak můžeš přijít vychutnat přímo mezi hráče. Jak se během turnaje chovají a jak jsou soustředění můžeš sledovat rovnou z první řady. S hráči se budeš moci po turnaji také osobně potkat v rámci autogramiády s finalisty.

Na místo dorazí také ligové hvězdy, které obvykle válí spíše na trávníku. Tam jim to skutečně běhá, teď se ale ukáže, zda prokážou svoje skills i s ovladačem v ruce, čekají je totiž zápasy ve FIFA 20.

Sledování turnaje je fajn, když tě ale přepadne chuť vzít to do vlastních rukou, budou pro tebe připraveny konzole Playstation 4 se hrou FIFA 20 a spoustu dalších populárních titulů jako je Death Stranding, MediEvil či Days Gone. Při výběru her samozřejmě myslíme i na ty nejmladší. Pro ně máme připraven hry Crash Team Racing, Concrete Genie a hry na platformu PlayLink pro hru více hráčů.

Kromě klasiky tě čeká také parádní zážitek ve virtuální realitě. Přijď si vyzkoušet nejlepší VR hru roku 2019 Beat Saber od československého studia Beat Games nebo oceňovanou akční VR hru Blood&Truth.

Pokud je tvoje tělo poháněno adrenalinem a miluješ výzvy, pak v UNYP aréně určitě oceníš přítomnost dvou formulových kokpitů od Red Bullu, kde prověříš svoje jezdecké schopnosti.

Oficiální stream z finále můžeš sledovat celý den taktéž na oficiálním twitch kanále Datart e:LIGY.