V červenci roku 2019 byl kanál uživatele RyanWasTaken trvale zabanován na Twitchi. Důvod nebyl zcela upřesněn. Mělo se jednat víceméně o finanční podvod. Například využívání ukradených kreditních karet, zneužívání systému Twitch Prime nebo třeba zneužívání možnosti vrácení peněz. Jenže nic z toho streamer neudělal.

Okamžitě po banu a obvinění nabídl streamer Twitchi vysvětlení a důkazy o své nevinně. Několik měsíců se přitom snažil kontaktovat podporu Twitche skrze oficiální cestu.

Streamer se domnívá, že na jeho účtu bylo darováno mnoho subů v krátké době od lidí, kteří využívali ukradené kreditní karty. Za což streamer samozřejmě nemohl. Místo banu těchto osob zneužívajících kradené karty Twitch zabanoval kanál, jenž obdržel peníze. Je tedy možné, že zmínění diváci stále takto rozhazují peníze a mohli tak způsobit ban dalším streamerům.

Ryan patřil mezi malé streamery a těsně před banem se snažil dosáhnout na partnerství. Jeho počet subů ale dosahoval podezřele velkého čísla (1 432 subů při 100 divácích v průměru). Místo prošetření, odkud se subscriby vzaly, Twitch přišel s trvalým banem.

Po roce a půl přetahování s Twitchem natočil Ryan video, které se dostalo na Reddit Livestreamfails. O pár hodin později byl streamer odbanován. Twitch mu poslal pouze omluvný email.