Big Shock! FIFA turnaje se zúčastnil taky nejlepší CZ/SK profesionální hráč FIFA Lukáš "T9Laky" Pour, který už několik let reprezentuje barvy FC Viktoria Plzeň. Svěřil se nám, co mohlo za jeho slabý vstup do turnaje, ale i díky čemu se mu podařilo obrátit nevlídný průběh a postoupit do Grand Finále.

Jak bys zhodnotil své výkony ve kvalifikacích v Big Shock! FIFA turnaji?
Nebylo to úplně optimální z mého hlediska. Blížila se nová FIFA a chuť k tomu moc nebyla, ale chtěl jsem postoupit a jsem rád, že se povedly poslední dvě kvalifikace a nakonec jsem urval postup.
Ze začátku turnaje to s tebou nevypadalo zrovna nejlíp. Čemu připisuješ neúspěch v prvních dvou kvalifikacích?
Tím, že nehrajeme moc kluby, tak jsem se asi dost hledal v prvních kvalifikacích, a pak jsem kvůli jinému turnaji musel jednu vynechat. Takže vstup nebyl optimální a navíc jsem nebyl dostatečně efektivní v koncovce.
Po "přestávce" ve 3. kvalifikaci si v následujícím kole všem vypálil rybník. V poslední kvalifikaci jsi taky bojoval o 12 bodů. Změnil jsi nějak strategii nebo to připisuješ tomu štěstíčku?
Štěstíčko bych tomu neříkal. Našel jsem styl, který mi vyhovoval, a hlavně taky fungoval. Stále mě čekala poslední kvalifikace, kde jsem musel uspět. Touhle kvalifikací jsem si jen dokázal, že to půjde.
Díky tomuhle „zmrtvýchvstání“ ses vyhoupl na 3. místo v žebříčku. Ale upřímně, čekal jsi po tom nevydařeném začátku, že bys ještě mohl postoupit do Grand Finále?
Stále jsem věřil, protože podle tabulky to stále vypadalo, že mohu postoupit. Nic jsem rozhodně nevzdával, to není můj styl. 
Měl jsi během kvalifikací úhlavního rivala?
Neřekl bych, že bych měl nějakého úhlavního rivala. Spíše jsem sledoval hodně soupeře okolo mě v tabulce, jak jsem jim daří, a jak se to vyvíjí pro mě.
A co říkáš na svoje soupeře v Grand Finále? Koho z nich považuješ za nejtěžšího oponenta?
Nevím, koho teď označit za nejtěžšího soupeře. Bude se hrát v nové FIFA a teprve uvidíme, komu ta hra sedne více. Z téhle čtveřice může vyhrát Grand Finále kdokoliv.
V Grand finále si zahraješ o prizemoney 50 000 Kč. Už jsi přemýšlel, co bys udělal s výhrou?
Plány jsou asi vždycky. Nejdřív musím ale uspět, a pak se teprve radovat z výhry. Zatím jsem nic nevyhrál.
Jaký je tvůj oblíbený fotbalový klub? Hrál jsi za něj taky během kvalifikací?
Můj oblíbený klub je Chelsea, ale za tu se bohužel hrát nedá.
Na konec typická otázka. Kterou příchuť energetického drinku Big Shock! máš nejraději?
Energy drinky jsem přestal pít, ale dřív jsem si dával vždy Original příchuť Big Shocka.
Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí v Grand Finále!
Já děkuji moc.