V červnu roku 2011 byl spolumajitelem stránky Justin.tv Justinem Kanem a Emmettem Shearem založen web Twitch.tv. Právě v těchto dnech tedy Twitch slaví 10. narozeniny a platforma hodlá kulatiny řádně oslavit. Streamerům nabídne možnost vytvořit pro komunitu nativní animované emoty, které do teď šly používat pouze s externími doplňky.

Animované emoty

Animované emoty jistě nebudou pro pravidelné diváky žádnou novinkou. Používají se již roky s rozšířením BTTV. Toto rozšíření pro webové prohlížeče ale bylo dlouhou dobu jedinou možností, jak animované emoty přidat. Plugin navíc neměl nainstalovaný každý a na mobilu představovalo zobrazení animovaných emotů problém. Twitch je proto přidá přímo na web zcela nativně.

Nejdříve se k animovaným emotům dostanou partneři. Podle Twitche se jim zpřístupní emoty v následujících týdnech. Spolupracovníci si musejí počkat na konec letošního roku.

K dispozici bude 5 slotů pro animované emoty, které budou moci využívat Tier 1 odběratelé. Pro velikost GIFu rozpohybovaného emotu platí následující pravidla:

  • 1 GIF s rozměrem mezi 112 × 112 px a 4 096 × 4 096 pixely při zapnutém auto-resize režimu, 1MB velikost
  • NEBO 3 Gify přesně 28 × 28 px, 56 × 56 px a 112 × 112 px, 512kB velikost
  • Čtvercový ořez
  • Náhled emotu se automaticky vytvoří podle prvního snímku GIFu, lze ho upravit
  • GIF nesmí mít přes 60 snímků

Twitch nabídne také 6 různých přednastavených animací, jež lze aplikovat na statický emote.

Emoty pro followery

V testování je také funkce emotů pro followery. Ty získají diváci zdarma za pouhý follow daného kanálu a půjde je použít pouze na něm. Zatím jde o betu a Twitch se podle zpětné vazby rozhodne o nasazení této novinky.