Pokud pozorujete kroky internetové platformy Twitch, tak zjišťujete, že se Twitch v poslední době snaží dělat skoro vše proto, aby proti sobě obrátil většinu diváků a tvůrců. Poté, co streameři začnou dostávat o čtvrtinu menší peníze z předplatného, nyní společnost vlastněná Amazonem přichází k dalšímu z kroků, který široká veřejnost přijímá tak všelijak. Aby toho navíc nebylo málo, kvůli špatné komunikaci platforma tuto věc oznámila se zpožděním a až poté, co sledující začali mít problémy. O co tedy jde?

Jen pár prohlížečů

V nejnovějším Tweetu od společnosti se člověk dočte, že chyba při přihlašování do svého účtu není způsobena špatným internetovým připojením. Musíte ale dávat pozor na to, abyste používali jeden z povolených prohlížečů. Mezi ty, které platforma jmenuje, patří Google, Microsoft Edge a Firefox. Další informace, jak zamezit chybám a jaké prohlížeče používat, Twitch zveřejní v další zprávě na svém blogu.

Generální ředitel, Tom Verrilli, na Twitteru zmínil, že záležitost je pouze dočasného charakteru. Na vině jsou totiž nenávistné projevy vůči tvůrcům a sledujícím. Díky specificky povoleným prohlížečům tak mohou zamezit spamování skrz boty. Není to ale tak, že všechny ostatní prohlížeče vás nepustí. Například prohlížeč Opera je plně aktualizovaný a platformu můžete sledovat bez problémů. 

Jednotliví uživatelé zmiňují, že se nejedná o to, že by vás platforma nenechala záznam sledovat. Spíše jde o to, že se desítky uživatelů nemohou přihlásit, a pokud se přihlásí, nemohou uskutečnit žádnou transakci. Chyby se mohou týkat dokonce i streamerů, kteří kvůli nepodporovanému prohlížeči nemohou zapnout své vysílání.

Není to tak jediná chyba, které se Twitch v poslední době dopustil. Nejprve ohlásil snížení výdělku streamerů, kteří místo 70% z předplatného dostávají jen 50%. Kromě toho odchází i klíčoví pracovníci. Kam tak platforma bude směřovat dál, je otázkou.