Naděje českých fanoušků na alespoň jednoho tuzemského hráče na největším turnaji sezóny pohasly velmi rychle. Acend s MONSTEERRem nedokázali uhrát ani jeden bo3 zápas a po prohrách s M3C a G2 se s turnajem Last Chance Qualifier rozloučili.

V turnaji dokázali velmi mile překvapit litevští OG LDN UTD, kteří na úvod porazili G2 2:0 a v lower bracketu vyřadili tým Guild. V druhém vzájemném souboji už ale na G2 nevyzráli a museli se s nadějí na účast na Champions také rozloučit.

Nejsuverénnější jízdu až do finále předváděl ruský tým M3C, u kterého panovaly menší obavy, jak by se jejich účast na LAN eventu řešila. Z lower bracketu je ve finále doplnil tým Liquid, který s nimi v rámci turnaje už jednou prohrál. V bo5 sérii ale evropský mix nedal svým sokům moc šancí. Sice první mapu prohrál, ale následujících třech se ke svým nejlepším výkonům vybičoval leader týmu Scream a dotáhl své spoluhráče k výhře 3:1.

Obrovské překvapení v Asii

Konkurence asijských LCQ byla obrovská a známá jména regionů SEA, Korea i Japonsko si brousili na poslední spot nože. To ovšem neměli ani tušení, jak moc si je svým vlastním nožem namaže na chleba čínský tým EDward Gaming. 

Outsider z opomíjené čínské ligy odehrál na turnaji všeho všudy čtyři zápasy, v nichž neztratil jedinou mapu s celkovým skóre 125:75. Nejtěžším soupeřem se jim ukázal být japonský Northeption, který ve finále upper bracketu už už sahal po ukončení jejich neporazitelnosti, mapu ale v osminásobném prodloužení přeci jen EG uhráli. 

Můžeme jenom čekat, co předvedou hráči EG na největším turnaji sezóny. Pokud by stejným způsobem zaskočili i zbytek favoritů, byla by to prvotřídní senzace. Největším kamenem úrazu se pro jejich soupeře zdála mapa Fracture, kterou Číňani hráli třikrát a ani jednou protihráčům nedovolili víc, než 4 body.