Ruská sestava tak opět bude moci hrát pod názvem své organizace, poprvé po více než roce.

Od začátku ruské války na Ukrajině měly týmy více či méně spojené s ruskou vládou utrum. Hráči nesměli nosit vlastní dresy, všude museli hrát pod neutrálním jménem a s neutrálním logem. Zatímco Gambit se přeměnili na Players, zatímco se jich jejich organizace poměrně výhodně zbavila prodejem pod organizaci Cloud9, Virtus.pro se svojí sestavy drželi zuby nehty. Konečně se tak jejich hráči, kteří mezitím vyhráli na IEM Rio Majoru, mohou opět ukázat ve svých barvách. Poprvé od IEM Katowice 2022. 

Co k tomu bylo potřeba? Ruská korporace VK prodala celou skupinu Virtus.pro bývalým šéfům ESforce, Eminu Antonjanovi a Aram Karamanukjanovi, arménským businessmanům. Tím se organizace (přinejmenším formálně) odpojila od ruské vlády, což je pro organizátory turnajů ESL a BLAST dostatečné k tomu, aby mohli zase soutěžit pod vlastním jménem. Celý proces ale trval opravdu dlouho. Teprve nyní VK potvrdilo ukončení prodeje, tudíž Virtus.pro jsou už jedině arménští. 

Tento krok samozřejmě ocenil i ředitel Virtus.pro, Nikolai Petrossian. "Vítáme rozhodnutí ESL a BLASTu navrátit Virtus.pro na své turnaje jako výsledek hloubkového zkoumání, které potvrdilo, že náš klub splnil požadavky na reintegraci," uvedl na Twitteru. Pro Virtus.pro to tak znamená, že už na evropském RMR A na BLAST Major v Paříži budou hrát ve vlastních dresech, nikoliv v černém. ESL Pro League ale ještě budou muset dohrát pod starým názvem. Tam v tuto chvíli hrají play-off zápas proti Natus Vincere, je tak otázkou, jak dlouho jim černá vydrží.