Každý rok to samé. Stejná FIFA, stejné NHL, stejné Formule 1? Právě závodní série monopostů letos evidentně stejná nebude. Reálné závodění odstartovalo až tento víkend, to virtuální si ještě pár dní počká. F1 2020 totiž vychází až 10. července. Přesto tu máme první recenze.

Hrajete i mimo trať

Samozřejmě k formulím nepatří pouze závodění na okruhu. V letošním roce se nejvíce prohloubil aspekt vedení týmu a managementu. Krom toho, že jste totiž v kariéře pilotem, vlastníte i samotnou závodní stáj. Musíte tak rozdělovat peníze, čas, hlídat vývoj nových technologií a motivovat svoje kolegy. Právě tento aspekt přidává na strategii mimo závodní dráhu.

Dle serveru IGN se tak stanete plnohodnotnou 11. závodní stájí. Sehnat v průběhu šampionátu musíte například lepší větrný tunel, simulátory i sponzory.

Simulace i pro začátečníky

Samozřejmě se velká část hry odehrává na okruhu. Zde jde jen o iterační zlepšení co se grafiky, protivníků a dalších prvků týče. Formule opět vypadají o trošku lépe, mají aktuální design, ale jinak se moc nezměnilo.

Pro někoho však může být velkou novinkou možnost hrát ve dvou lokálně pomocí rozdělené obrazovky. Nenáročný režim pak zpřístupní hru i méně zkušeným. Výsledkem je, že si hru na velké obrazovce užijete i ve dvou lidech, přičemž nikdo z vás nemusí být profesionálním pilotem F1.

Nejlepší Formule za poslední roky?

Jistě, závodní série Formule 1 je tu každý rok. Podobně, jako jiné sportovní hry. Přesto, pokud se poohlížíte po závodní hře okolo monopostů spadajících do nejprestižnější kategorie, letošní ročník by mohl zaujmout. Dle recenzí vyniká větší množství herních režimů a návrat rozdělené obrazovky. Celková hratelnost na trati se posunula jen lehce.

Ve výsledku se většina hodnocení zastavila mezi 80 až 90 procenty. Pro fanoušky formulí jako takových zřejmě půjde o nejlepší díl s větším množstvím novinek. Pokud ale o hře uvažujete jen kvůli samotnému závodění na okruhu, minulé ročníky za zlomek ceny poslouží stejně.

Hra vychází 10. července na PC, Xbox One, Playstation 4 a streamovací platformu Google Stadia.