Počátkem dnešního rána odstartovala už třetí STAGE naší největší soutěže ve Valorantu Grunex Masters. Tomu předcházela nejen sobotní kvalifikace, ale také nedělní baráž o lépe bodovanou skupinu A, která byla pořádně nabitá a sám Mazarini klání nazval jako „jeden z nejlepších Valorant turnajů.“

První zápas mezi týmem Aera KK Valorant začal v 17:00 a stejně jako ve všech případech šlo o extrémně vyrovnané zápasy. V tomto případě ale bylo přáno týmu Aera, který si nakonec odnesl vítězství 2:1 a zůstává ve skupině A.

O dvě hodiny později nastoupila tvář Valorant turnajů Mazarini s týmem Kings of Sosnovka proti týmu 9x, kde se budeme opět opakovat, ale šlo o extrémně vyrovnanou partii. Jak týmy, tak chat byly na pokraji nervového zhroucení, když se třetí mapa ocitla nejen na skóre 12:12, ale po rotaci na B plant proti sobě stáli jen Mazarini a p1yush. Souboj nervů nakonec vyhrál člen 9x a celý tým tak zůstává ve skupině A.

Zápas Rulers Esport proti 12cm10iq byl jedinou výjimkou baráže, kde jeden ze členů Rulers Esport nedokázal vydržet napětí a ve druhé mapě odešel v půlce zápasu. Tým se následně vzdal a pochopitelně onoho člena stihl trest. 12cm10iq tak zamířili ze skupiny B do áčka.

Celý den plný napětí pak byl dokončen zápasem mezi CSGo5kFaceit4750elo proti TRAKTOR PEEK. Ten opět zamířil do třetí mapy, tým pod vedení SH0UTyho ale nakonec dokázal mířit lépe a rotovat rychleji, což jim vyhrálo umístění ve skupině A.

Před námi je tak další týden plný klání o umístění a body. Nezapomínejte ale, že do boje o 70 tisíc se můžete zapojit i vy – v sobotu se opět spustí kvalifikace do skupin, tak složte tým a vystřílejte si účast v grand finále.