Ti pozornější si možná pamatují, že zhruba před měsícem jsme se zmínili o testování Hellcat na sedmém tieru. Jednalo se o stroj s názvem M18 (90), americký stíhač tanků na sedmém tieru. Nutno říci, že testy nebyly opravdu jednoduché a bohužel si nepamatuji jak přesně vypadala poslední testovaná verze a jak se vlastně chovala.

Stručně řečeno, jedná se o Hellcat, který se přestěhoval na úroveň VII. 90 mm dělo způsobuje v průměru poškození 240 bodů. Standardní AP střely mají průbojnost 167 mm, zatímco speciální APCR jde dále a má průbojnost 203 mm. Rozptyl zaměřovače a celková doba míření jsou uspokojivé hodnoty a činí 0,35 na 100 m a 1,7 s. Maximální dohled tohoto stroje je 370 m.

Pojďme se podívat na jeho schopnosti přežít, protože bez ohledu na to, jak dobří jste při střelbě, záleží na tom, zda jste schopni v bitvě přežít. Abyste si udrželi celkový počet 800 HP, budete muset vyniknout v umění výběru místa k boji, protože v případě, že vozidlo stojí, má pancíř tloušťky z lepenky dosahující až 12 mm na korbě a až 127 mm na věži. Mobilita TD však kompenzuje své špatné brnění, maximální rychlost dosahuje 72 km / ha poměr výkonu k hmotnosti 23,5 hp/t. Je dobré měnit pozice, tento stroj je k tomu stvořen.

Souhrnně lze říci, že М18 (90) poskytuje známou hru typickou pro dynamické TD, které je nejlepší, když je použito v přepadové roli. Chcete-li toho Američana co nejlépe využít, zaujměte nejvýhodnější pozici (TD to dokáže rychle) a poté se neustále přizpůsobujte situaci, sledujte spojence a přitom je podporujte na dálku.

Vlastnosti M18 (90)

M18 (90)