Server Ulož.to asi netřeba představovat. Na tomto dobře známém webu seženete vše od rozboru povinné četby přes filmy a seriály až po software včetně her a jejich modifikací. Nyní přichází akce v reakci na probíhající pandemii.


Následující text je pouze informativní. Nikoho nenavádíme / neodrazujeme k očkování, jsme herní web a tyto názory a vyjádření přenecháváme odborníkům. Zároveň nechceme navádět k nelegálnímu stahování her. Na zmíněném serveru je i spousta legálně nahraného obsahu, který vám může přijít vhod.


Od 24. listopadu je na stránce ulozto.cz/ockovani k dispozici formulář v rámci kterého můžete získat opakovaně 20 GB kreditu pro neomezeně rychlé stahování. Pro získání je třeba nahrát, nebo oskenovat QR kód s platným očkováním vás, nebo kohokoliv z přátel a rodiny. Každý kód platí jen jednou. Připsaný kredit vám zůstane po dobu 6 měsíců.

Jan Karabina, výkonný ředitel Ulož.to cloud se k akci vyjádřil následovně:

„Rozhodli jsme se odměnit všechny zodpovědné lidi, kteří svým očkováním přispívají k poražení pandemie Covid-19. Věříme, že tato pozitivní motivace k očkování přispěje ke zvýšení celkové proočkovanosti obyvatel. Zároveň bychom rádi inspirovali i další firmy a podnikatele v České republice, aby se k této formě motivace přidali. Lidé mají rádi odměny a pokud bude seznam dárků, slev a benefitů pro očkované dlouhý, může skutečně jít o podstatný motivační impuls“ 

Stanislav Pacan, technický ředitel společnosti dodává, že nejde o nový nápad. V západních zemích je tento model běžným motivačním nástrojem v soukromém sektoru.

Provozovatelé webu věnovali pozornost ochraně osobních údajů. Žádná data po kontrole QR kódu nejsou uložena. Vytvořené řešení jsou ochotni tvůrci bezúplatně sdílet s dalšími společnostmi, které se do akce přidají.

Akce běží až do odvolání nebo do konce pandemie.