Základní pojmy a časté otázky u turnajů

Nejsou ti jasné nějaké pojmy nebo systém fungování Grunex turnajů? Přečti si všeobecné informace

1. Obecná pravidla


1.1 Národnost

Turnajů, pořádaných herním portálem Grunex.com, se mohou zúčastnit hráči z České republiky, Slovenské republiky a celé Evropy pod podmínkou, že rozumí kompletním pravidlům a dorozumí se administrátory, hráči turnaje.  

1.2 Komunikace

Veškerá komunikace s administrátorem probíhá v záložce turnaje „chat“, kde budete automaticky přítomni po celou dobu odehrávání turnaje. Pro komunikaci s administrátorem lze také využít soukromé zprávy. Nejde však o hlavní komunikační kanál s administrátorem!

1.3 Herní účty

Každý hráč je povinen mít správně vyplněné GAME ID ve svém uživatelském profilu. V opačném případě může nastat vyloučení daného hráče či týmu z probíhajícího turnaje.

1.4 Potvrzení účasti

V procesu check-in je hráč povinen potvrdit svou účast a přítomnost v turnaji. Jakmile hráč svou účast nepotrvdí, bude systémem turnaje automaticky vyloučen! 

2. Herní pravidla

2.1 Zdržování turnaje

Je přísně zakázáno záměrně zdržovat či narušovat turnaj. V takovém případě bude hráč či tým vyloučen z turnaje a bude mu udělen trest.

2.2 Nedostavení k zápasu

Jakmile se hráč či tým nedostaví do 15-ti minut po oficiálním začátku zápasu, je kontumačně poražen. Pro potvrzení kontumace musíte doložit screenshot s časem, že se soupeř k zápasu nedostavil. Pořízená média nahrajete do zápasu a podáte protest.

2.3 Média

Hráč je povinen pořizovat během hry média v podobě screnshotů se stavem zápasu. Většinou se jedná o screenshoty v polovině zápasu u her, kde se mění strany a na konci s konečným výsledkem zápasu.

Každý hráč je povinen během turnaje pořizovat demo záznam hry pro případ, že bude podán protest.

Manipulace a úprava medií je přísně zakázána. V takovém případě bude hráči či tým vyloučen z turnaje a bude následovat další trest.

Hráč je povinen po skončení zápasu nahrát média k zápasu a zadat konečný výsledek

3. Základní pokyny

3.1 Nastavení hry

Herní umístění domlouvají týmy mezi sebou, pokud se nedohodnou server bude Rakousko/Austria.

Jeden hráč po domluvě s druhým zakládá lobby podle uvedených pravidel a heslo a název lobby posílá protějšímu hráči.

Nastavení lobby musí být takto:

Game mode: Only mid

Cheats: No

Version: Tournament

4. Samotná hra

4.1 Pozastavení

Každý tým má právo na pauzu na přijatelnou dobu s udáním důvodu. Hra může být spuštěna až tehdy, kdy oba týmy odsouhlasí odpauzování. Pokud je počet nebo délka přestávek příliš vysoká, může administrátor vynutit pokračování hry.

4.2 Disconnecty & Reconnecty

Pokud hráč disconnectne, hra musí být okamžitě pozastavena. Každý hráč má 10 minut na reconnect. Pokud se do této doby daný hráč nenapojí, nepřátelský tým může hru spustit a pokračovat ve hře. Druhému týmu je pořád povolen reconnect.

4.3 Chyby (Bugy)

Pokud se zde vyskytne nějaká závažná chyba (bug) hra musí být nepodmíněně pozastavena a administrátor rozhodne o dalším dění. Zneužívání chyb (bugů) je zakázáno a při porušení bude trestáno.

4.4 Zákázané akce/činnosti

Je zákazáno kupovat bottle.

Je zakázáno brát všechny runy kromě bounty runy/runa darů.

Je zákazáno jakkoliv manipulovat s neutral creepy, (zabijení, ochočování apod.)

4.5 Ukončení hry

Hra končí až tehdy, když hráč vyhrává o 2 killy např.(1-3), nebo pushne T2 (druhá věž). Uběhne-li herní čas 25:00 (25 minut) a oba dva hráči mají stejně zabití, hraje se na náhlou smrt a příští zabití rozhoduje hru.