Večer 8. září se na svět dostala smutná zpráva o smrti královny Alžběty II. ve věku 96 let. Internet samozřejmě zaplavilo toto oznámení velmi rychle a o události informoval prakticky každý zpravodajský server. Pod příspěvky se začaly množit nejen písmena RIP, označující "odpočívej v pokoji", ale také "F", které pramení z videoherní kultury.

Vyjádření soustrasti písmenem F se datuje do roku 2014, kdy se ve hře Call of Duty: Advanced Warfare objevila scéna, při níž hlavní postava měla vyjádřit respekt na pohřbu. K tomu byla potřeba akce ze strany hráče, konkrétně stisknutí písmena F na klávesnici.

Od té doby písmeno F vyjadřuje v herní a internetové kultuře respekt, soucit a zármutek nad ztrátou člověka.

Královna Alžběta II. a celá královská rodina měla k hrám blízko už dříve. V roce 2007 darovala Kate Middleton Princi Charlesovi Nintendo Wii k Vánocům. Podle deníku The People byla jednou hrou zaujata i královna Alžběta II., konkrétně šlo o Wii Sports a minihru bowling. Tu si nakonec tak oblíbila, že ji hrála několik let. Královně bylo v té době 81 let, tudíž musíme tvrzení o jejím návykovém hraní sportovních videoher brát s rezervou.

Následně Nintendo ve spolupráci s THQ Games vyrobilo královskou edici Nintenda Wii jako dar pro Alžbětu II. Luxusní 24karátová konzole se nicméně do paláce nejspíše nedostala, a nakonec skončila u sběratelů a na online tržišti s cenou přes 7 milionů korun.