Od oznámení Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 uběhly už dlouhé dva roky. Od té doby si hráči uvědomili, že vývoj hry nejde úplně podle plánu a po odchodu spousty důležitých členů vývojářského týmu se alespoň z vnějšího pohledu začala nad projektem stahovat mračna. To nyní potvrzuje i vydavatel Paradox Interactive.

„Asi jste si všimli, že jsme byli poměrně dlouho potichu. V první řadě vás tak chceme ujistit, že Bloodlines 2 je stále ve vývoji. Učinili jsme ale těžké rozhodnutí, a to že Hardsuit Labs už nebude vést vývoj Bloodlines 2 – to také znamená, že hru nevydáme v letošním roce. Jelikož si zatím nejsme jistí ohledně nového data vydání, rozhodli jsme se nepřijímat nové předobjednávky.“

Bloodlines 2 je pro nás velmi důležité a od začátku se jedná o ambiciozní projekt. Abychom splnili naše cíle, došli jsme k názoru, že je tato změna potřeba, tím pádem potřebujeme i více času na vývoj.

V dalších řádcích Paradox děkuje vývojářům z Hardsuit Labs za jejich práci. Za upřímnost tohoto tvrzení ale určitě neručíme, jelikož rozsáhlé problémy, které vyplavaly i na veřejnost, vývoj zásadně ovlivnily. Hráči pod oznámením filtrují své zklamání a také nejistotu nad budoucností hry. Zatím stále nevíme, kdo se nově postaví za vývoj hry.