Pokud hrajete PUBG, s tímto chlapíkem se setkáváte denně. Je to právě Brendan Greene, který započal obrovský kult jménem Battle Royale. Vytvořil totiž odnož již dříve vytvořeného DayZ módu s názvem DayZ: Battle Royale. Tento nápad od něj odkoupilo Sony Online Entertainment (dnes Daybreak) a Brendan se spolu se Sony podílel na vývoji H1Z1. To se poté rozdělilo na dvě hry a Brendanovi v tu dobu skončila smlouva. V tu stejnou dobu se v Asii uskupilo herní studio Bluehole, které vyvíjelo zejména MMO hry. Bluehole kontaktovalo Brendana a navrhlo mu, aby se podílel na vytvoření své vlastní hry. A tak Brendan dal hře název podle své přezdívky "PlayerUnknown" a Battlegrounds podle dřívější alfaverze jeho hry. Tím vzniklo PlayerUnknown’s Battlegrounds, dlouhou dobu nejhranější hra na Steamu, velká inspirace pro všechny Battle Royale hry a ve výsledku hra, která ovlivnila celý herní průmysl.

A nyní, po pěti letech, se Brendan rozhodl opustit přímý vývoj PUBG a přesouvá se do speciálního týmu, který by se měl zaměřit na "nové možnosti interakce a konekce". Samozřejmě jsou to ty typické povídačky, které ve výsledku nic neznamenají, a nám nezbývá nic jiného, než si na samotné výsledky nového týmu počkat. Brendan by stále měl působit jako "pomocný kreativní producent", vedení celého PUBG týmu ale nyní převzal Taeseok Jang.

Svou pětiletou cestu Brendan i okomentoval.

Posledních pět let mého života se točilo pouze okolo Battle royale. Od tvoření módu až k šanci vytvořit si hru podle svých představ. Byla to neuvěřitelná cesta a naše hra dosáhla úspěchu, který nikdo z nás nečekal. Sledovat to, jak hra roste, bylo splnění mého snu a nevím, jak bych vyjádřil svůj vděk nejen týmu PUBG Corp., ale hlavně vám, fanouškům.

Celé vyjádření si můžete přečíst zde.

To, že to nebyla jednoduchá cesta, je každému z nás jasné. Brendanovi se nedá upřít, že měl a stále má obrovský vliv na herní průmysl a za to mu patří náš respekt. Za to, co vybudoval, si ho zaslouží.