Český herní průmysl zaznamenal další úspěch. Společnost Madeo - respektive její zlínská pobočka - se bude podílet na vývoji hry Proxi společně se Samem Wrightem, člověkem stojícím za sérií The Sims či SimCity. Sam Wright totiž vyhlásil soutěž Proxi Art Challenge, kde měli soutěžící vytvořit v Unity tři vzpomínkové scény ze svého života. Zlínské studio si se svým výtvorem Moments of Life zajistilo první místo a tím i již zmíněnou účast na vývoji.

Všichni jsme vyrostli při hraní her od Willa Wrighta. V kanceláři si dokonce čas od času při nostalgické notě pouštíme soundtracky z jeho her, a proto se účast v soutěži jevila jako neuvěřitelná šance potkat se osobně. Cenou pro vítěze totiž byla mimo jiné i večere s ním v San Francisku. Jsme velmi pyšní, že máme možnost se do tohoto unikátního a inovativního projektu zapojit. Kromě špičkových grafiků a vývojářů se totiž na hře Proxi podílí i tým odborníků na neurovědy a NLP, zakladatel Foursquare Dennis Crowley či Andy Hertzfeld, který působil v Applu

Tak se k projektu vyjádřil Pavel Novák, kreativní ředitel a tvůrce Moments of Life, a Martin Landsberger Pospíšil. Celá hra má fungovat jako lidský mozek, díky čemuž odhalí hráčovo podvědomí a zhmotní ho. Vše by mělo být dokončeno během letošního podzimu, kdy Proxi vyjde na mobilní zařízení.