Kontroverzní český streamer Novby se zapletl do další patálie, tentokrát byl průšvih tak velký, že se samotný streamer dostal až na kriminální policii. Reportáž o případu byla dokonce odvysílána 18. května na CNN Prima News v pořadu Krimi zprávy.

Případ však nemá překvapivě nic společného s Novbyho nedávným incidentem a tím co po sobě zanechal na hotelovém pokoji, ale se streamerovým neexistujícím živnostenským oprávněním a tedy i odváděním daní.

Celá situace se odehrála na začátku května, když se streamer z Ústí nad Labem vracel vlakem do svého domovského města. Na nádraží ho však překvapili ústečtí kriminalisté. Ti okamžitě ukázali streamerovi svůj odznak a on následně ukončil vysílání.

Kriminalisté dle reportáže CNN Prima News údajně sledovali streamera už delší dobu, dokonce si kvůli tomu stáhli mobilní aplikaci Twitch.tv. Poté počkali na vhodnou příležitost a streamera lapili. „Státní zástupkyně nám nedala souhlas se zadržením, museli jsme si po něm operativně pátrat. Nezbylo nám nic jiného, než si stáhnout tu streamovací aplikaci a stát se na nějaký čas jeho fanoušky,“ popsal pro CNN Prima News kriminalista Jiří Píša.

Streamer si byl údajně vědom toho, co udělal a že se jeho problém může týkat daní a odvodů, závažnost problému si však neuvědomil. K incidentu se vyjádřil na svém streamu 16. května: „Jako nechci se chlubit, jak jsem se bavil s těmi policajty, ale prý, pane, streamovat dva a půl roku bez toho, aniž byste měl jakože životnost. Jak se vám to povedlo? Z finančáku přijde, že budu muset něco zaplatit, ale to je moje blbost, že jo. Ale dopadlo to dobře.“