Finálové uktání dvou nejlepších týmů světa, vrchol sezóny, na který čeká snad každý fanoušek kompetitivního League of Legends, se odehraje dnes v noci. Neméně zajívavým aspektem je vedle dechberoucích výkonů samotných hráčů i odměna, o kterou usilují.

Bylo již tradicí, že v porovnání s významem a rozsahem samotného mistrovství světa je finanční částka, přinejmenším skromná. Po čtyři roky to byl vždy 1 000 000 dolarů pro vítěze. Riot Games letos poprvé přidá k vlastním zdrojům financování další. Tím je prodej herního obsahu a přidáním 25% k základní hodnotě.

Poslední uveřejněná částka, na kterou narostla finanční dotace byla 4 145 000 dolarů. Dnes, před vypuknutím finálového utkání přišla od Riot Games další aktualizace. Celková dotace mistrovství světa v League of Legends je přesně 5 070 000 dolarů, to je 121 600 000 korun! Lepší tým z dvojce finalistů SK Telecom T1 a Samsung Galaxy odejde z arény v Los Angeles s titulem mistra světa a minimálně 2 000 000 dolarů v kapse. Přispívaní by totiž mělo být aktivní i po ukončení finále, až do 6. listopadu.

Pro srovnání, turnaj podobný významem, The International ve hře Dota2 má za sebou šest ročníků, z toho na čtyřech se na odměnách podíleli fanoušci. V posledních třech letech se mu do množství příspěvků nemohl rovnat žádný podnik na světě. Avšak v roce 2013, kdy byla tato možnost poprvé zpřístupněna, byla celková dotace 2 874 380, z toho 1 274 380 pocházel od fanoušků. První ročník byl tedy jakýmsi zahřívacím kolem po kterém následoval raketový růst, podobný scénář se může odehrát i na LoL Worlds.

Myslíte, že v nasledujících letech doženou odměny na LoL World Championship slavný The International?