O Toastově nově objevené vášni pro esport jsme vás informovali již před nějakou dobou v předešlém článku, Toast však oznámil další krok ve své kariéře, a to založení dalšího týmu, který je tentokrát zastoupený hráčkami, které se účastní ženské ligy Valorantu – Game Changers.

O svém záměru Toast informoval počátkem měsíce, kdy konkrétně hledal nejlepší profesionální hráčku ve Valorantu a naznačil zájem založit tým.

O chvíli později pak specificky hledal někoho do pozice in-game leadera, kdo by byl schopen tým vést otevřenou kvalifikací.

A Toastovo snažení bylo úspěšné – opravdu nadupaný tým je totiž na světě, pojďme si tedy představit jeho hráčky!

Tým tvoří dohromady čtyři známé severoamerické streamerky. Těmi jsou zaprvé QuarterJade a Sydeon, které streamují primárně Valorant, a mimo jiné vytvářejí obsah pro OfflineTV, jehož součástí je také samotný Toast. Obě také úzce spolupracují s Valorantem a vytvářejí watch party pro majory ve VCT. Hru streamují takřka od jejího počátku a dlouhodobě ukazují velmi konzistentní výkony. QuarterJade bude v týmu nejspíše zaujímat roli duelisty, Sydeon pak controllera či sentinela.

Dále tady máme Kyedae, která je jednou z nejsledovanějších streamerek ve Valorantu s až 2,3 miliony sledujících na Twitchi. Kyedae v poslední době zaznamenala velké zlepšení a úspěšně se drží v Immortalu. Mimo jiné je jejím přítelem TenZ, hráč za Sentinels, který s ní také občas streamuje. Kyedae také drží cenu nejlepšího streamera ve Valorantu za rok 2022 ve Streamer Awards. Z nominovaných týmů porazila například svoji nynější spoluhráčku QuarterJade, tarika nebo také ShahZaMa. Kyedae hraje převážně controllery a sentinely.

TrulyTenzin je také streamerkou sice s nižší sledovaností, velký úspěch však zaznamenává na TikToku. Tenzin hraje controllery a initiatory.

In-game leaderkou týmu je tupperware, která má s vedením týmů již bohaté zkušenosti, poslední rok konkrétně působila v týmu Immortals. Je tak jedinou hráčkou z týmu, která má předchozí zkušenosti s profesionálním hraním Valorantu. Za tým pravděpodobně bude hrát initiatory.

A nakonec je koučem týmu ruin, který v minulosti koučoval tým Complexity.

Ohledně svého nového týmu Toast více mluvil na streamu:

To by ale nebyl Valorant, kdyby se na Toastovo oznámení nového týmu nesnesla kritika. Hlavní zklamání některých je, že Toast nevybral hráčky s předchozí zkušeností v profesionálním Valorantu, a zároveň se lidé obávají, že tým turnaje nebude brát vážně.

Na to Toast osobně odpověděl hned řetězcem tweetů. V prvé řadě přiznal, že pro něj nakonec pod časovým tlakem nebylo možné vytvořit takový tým, který by se skládal z profesionálních hráček s předchozí zkušeností. Nakonec tedy zvolil volnější přístup, jehož cílem je spíše vytvořit zajímavý obsah pro fanoušky, zároveň ale také zdůraznil, že hráčky berou hru naprosto vážně.

Na závěr také vyzdvihl prioritu poskytnout příležitost těmto hráčkám ukázat své schopnosti, ale také zkusit něco nového.

Jak se Toastově novému týmu bude dařit, uvidíme od 4. dubna, kdy začínají první otevřené kvalifikace severoamerických Game Changers.

Do té doby budou hráčky ale také streamovat svoje tréninky a cvičné zápasy s dalšími týmy, určitě se tedy také zastavte na jejich Twitch kanálech.