Epic Games Store je název obchodu, kde možná již brzy budete kupovat hry. Studio Epic nyní odhalilo své plány a obchod má být součástí přepracovaného Epic launcheru, přes který se spouští hry tohoto studia.

Epic má díky obří popularitě Fortnite dost financí a způsobů, jak nový obchod hráčům představit. Jestli se do toho studio skutečně opře, mohl by Steam dostat silného konkurenta.

Motivací pro nový obchod je hlavně fakt, že si Steam a další berou 30 % podíl z každého prodeje. Epic zjistil, že při vysoké škále jsou náklady obchodů mnohem nižší a ostatní si účtují “300 až 400% premium”. Epic Games Store si vezme pouze 12 % a zbytek půjde vývojářům.

Kromě toho hrám prodávaným na Epic Games Store odpustí autoři 5% poplatek za využití Unreal Engine (samozřejmě pouze v případě, že ho daná hra využívá).

Obchod odstartuje s vybranými PC a macOS hrami a později mají tvůrci v plánu expandovat na Android. Zřejmě s podobnou motivací, jelikož si Google Play bere také 30 % a právě proto Fortnite v tomto obchodě nenajdete.