Minulý týden se v anglickém městečku Norwich konal "festival" s názvem Fortnite Live.

Díky svému jménu se na akci podařilo nalákat hodně rodičů se svými dětmi, které očekávaly, že zde najdou atrakce spojené se svou oblíbenou hrou. Ale hledaly marně.

Celý festival vypadal jako levná pouť, kde jste našli pouze skákací hrad, malé podium, na kterém skoro nikdo nevystupoval a jediné, co mělo se jménem akce něco společného, byly herní stanice, na kterých jste si Fortnite mohli zahrát. Na ty se ale stály dlouhé fronty a navíc se za ně vybíralo vstupné. To byl celkem svérázný krok, cena za vstupenku na samotnou akci se totiž pohybovala od 350 do 600 korun.

Pokud jste chtěli zakusit nějaké venkovní aktivity, byla k dispozici malá lukostřelecká střelnice.

Jak můžete hádat, celá akce byla jedno velké fiasko. Mnoho rodičů chtělo vrátit své peníze zpět. Ti, kterým nebylo vyhověno, si stěžovali na facebook události akce, která ale po pár hodinách záhadně zmizela.

A nyní se do této situace vměšuje i samotné Epic Games. Společnost totiž žádnou licenci na podobnou akci neposkytlo. Rozhodla se tak pořadatele zažalovat za zneužití a pošpinění jména jejich hry.

Je pro nás nesmírně důležité, aby hráči měli ty nejlepší zážitky spojené s Fortnite a to nejen se hrou samotnou, ale i s oficiálními akcemi, jako byl například Fortnite Pro-Am. Epic Games nebylo nijak spojené s akcí pořádanou v Norwichi, a proto jsme zahájili soudní řízení s organizátory této akce.

Co je ještě větším překvapením je to, že se pořadatelé rozhodli tuto akci zopakovat příští rok.

Byl bych velice rád, kdyby se Fortnite Live stalo pravidelnou akcí. Příští rok se budeme snažit přidat více atrakcí, aby lidé nelitovali svých peněz.

Je smutné, že se na vlně úspěchu Fortnitu chtějí svézt i tito nepoctiví lidé. Doufáme, že soud rozhodne ve prospěch Epic Games a podobné akce se již nebudou opakovat.