Xtrfy je relativně mladá značka periferií, která se soustředí na eSportové hráče. U nás se začaly periferie prodávat v květnu. Zatím si můžete vybrat z myší, klávesnice a podložek. Do konce aktuálního roku se potom v nabídce objeví headset H1 a třetí myš M1. Je fajn, že švédský výrobce nekomplikuje názvy.

Myš M1 bude určená pravákům a po stránce tlačítek půjde o klasiku. Dvě hlavní využijí Omron spínače, ty postranní potom Kailh. Hlodavec bude svítit Xtrfy žlutou a zvládne až 4000 DPI. Opět jde o myš bez nutnosti instalovat software, takže si vše upravíte přes tlačítka na myši a konfigurace se uloží do vnitřní paměti.

Premiérový headset H1 jsem mohl letmo osahat v rámci letošního GamesComu. Bohužel nebylo možné vyzkoušet, jak hraje. Každopádně v ruce působil bytelně a rovněž náušníky by měly pohodlně sednout na hlavu. Navíc jsou vyměnitelné. Xtrfy se rozhodlo použít rovnou 60mm měniče namísto tradičních 50mm. Mikrofon je samozřejmě odnímatelný a headset připojíte skrze dvojici jack konektorů nebo jeden kombinovaný.

Obě novinky mají dorazit koncem roku.