V noci na pondělí byla na E3 hlavní pozornost směřována k Bethesdě, která mimo představení nového Doomu, Wolfensteina nebo The Elder Scrolls VI, také přidala více informací o nově chystaném Falloutu.

Potvrdili nám, o čem jsme v poslední době dosti polemizovali, a to že se bude jednat o první čistě multiplayerový titul ze série Fallout, který vyjde letos 14. listopadu. Vývojáři poznamenali, že je možné hrát hru bez něčí pomoci, ale hlavní součást hry bude stavění základny s přáteli, kooperaci při zabíjení monster a spolupráce při odvracení útoků od nepřátelských hráčů.

V nově zveřejněném traileru, můžete vidět vnitřek opuštěného Vaultu 76, který očividně zažil velmi bujaré oslavy. Tvůrci dodávají, že přišli s novou technologií osvětlení a vykreslování, díky které bude svět detailnější a až čtyřikrát větší než v předchozím díle. Na Xbox konferenci poté zveřejnila dvou minutový gameplay.

Nový Fallout si můžete předobjednat zde s cenovkou $60, což vám zaručí přístup do otevřené bety, která se bude ještě před vydáním odehrávat.