Není to dlouho, co jsme si mohli vyzkoušet fanouškovské demo Star Wars: Racer předělané v Unreal Engine 4. A nyní i další Star Wars klasika dostává také svůj remake v Unrealu a to za pomoci vývojáře z Obsidianu. 

Star Wars: Dark Forces je klasická first-person střílečka, kterou vyvinuli Lucasarts v roce 1995. Senior Environment Artist Obsidianu, Jason Lewis, vede projekt remaku a podle screenshotů na tvůrcově Artstationu vypadá opravdu výborně. 

Nedávno byl na internetu objeven YouTuberem BlueDrake42 ještě jeden projekt vytvořený Lewsem, který byl milně spojován se Star Wars: Dark Forces. Jedná se také o universum Star Wars a demo je neuvěřitelně detailní a propracované, takže se může rozhodně rovnat nejnovějším Star Wars hrám. Je situováno do Mos Eisley, nejznámějšího města Tatooine a nechybí ani proslulý bar Cantina.

I když demo nemá žádnou akci nebo nepřátele, ukazuje pokrok, kterého vývojáři dosáhli. Pro fanoušky Star Wars je procházka po kompletně zpracovaném vesmírném přístavu snem, i když nemají možnost žádné interakce s prostředím. Zároveň demo ukazuje schopnosti a zapálení Lewise pro tvorbu Star Wars světů v Unreal Engine 4, což doufejme znamená, že by jeho Dark Forces mohlo dopadnout vážně skvěle. Prohlédnout si Millenium Falcon a město je zábava sama o sobě, a také to vypadá jako solidní základ pro budoucí hru. Abychom předešli nějakému nedorozumění - ani jeden z projektů není nijak spojen ani s Obsidianem, EA nebo Disney. Pokud si chcete demo zahrát, můžete si ho stáhnout ZDE