Americká organizace si ještě nikdy nepřipsala Major trofej. Bude pro ně rok 2022 tím šťastným?

 Nedávno jsme popisovali prokletí Finna "karrigan" Andersena a jeho sestav pod vlajkou FaZe. Ačkoliv si karrigan prošel mnoha kvalitními týmy, nevyjímaje TSM, Astralis, FaZe a MOUZ. Ne jednou byl Major trofeji blízko, do Major finále se ovšem letos probojoval teprve podruhé. A je to opět pod FaZe a po boku má věrného hráče, Havarda "rain" Nygaarda. Posledně je zvládli sesadit američtí Cloud9. Podaří se jim tentokrát vyhrát a zapsat se tak nesmazatelně do historie CS:GO esportu?

FaZe si na Majoru zatím připsali jednu jedinou prohru, a to proti evropskému mixu ENCE v Best of 1 zápase. Všechny ostatní zápasy ovšem padly na stranu současných světových jedniček. Bad News Eagles, Cloud9, Copenhagen Flames, NIP i Spirit jim padli na Majoru za oběť. Nejsou to ta největší jména, která na současné scéně máme, to je pravda. Zatím nehráli ani jeden Bo3 zápas proti týmu ze světové pětky a určitě nevypadají tak suverénně, jako třeba Natus Vincere na Majoru posledním. Tam vyhráli bez jediné prohrané mapy. 

To FaZe říci nemohou. Už jen poslední zápas proti Spirit v semifinále jim dal opravdu zabrat. Ač nakonec skončil 2-0, na druhé mapě se šlo až téměř za hranici 50 kol a Rusové měli mnoho šancí FaZe bodnout do zad a svézt se na třetí mapu. Kdo ví, možná bychom brzy oslavovali Spirit jako nové krále východní scény. Za současné konstelace jsou ale FaZe, vítězové dvou turnajů v řadě, opravdu nejistými favority. A ať už se ve finále ukáží ENCE nebo NaVi, rozhodně nás čeká neuvěřitelně zajímavý CS:GO zápas, na který budeme snad dlouho vzpomínat.