A je to za námi. Více než měsíc plánování, dohadování se sponzory, s Mazarinim i s adminy. To vše probíhalo ještě před tím, než jsme vám odhalili unikátní projekt na české Valorant scéně - Grunex Masters. Delší soutěž, ve které jsme chtěli najít ty nejlepší talenty naší scény a poslat je do tuhého souboje o prize pool ve výši 70 tisíc korun. To vše skončilo tento víkend.

Průběh ligy samozřejmě nebyl růžový. Otevřené kvalifikace se občas potýkaly s problémy a někdy jsme museli upravovat díry v pravidlech. I tak si ale myslíme, že celé Grunex Masters bylo skvělým projektem nejen pro diváky, ale i pro hráče. Spousta clutchů i zprvu podivných flicků vytvořilo momenty, u kterých se otevřela nejedna pusa.

Souboj dvou skupin a měnící se žebříčky i sestavy nakonec trval více než měsíc a do víkendové grand finále jsme se nakonec dostali se 16 týmy plnými ostřílených borců, které svou snahu nechtěly nechat jen tak. Jenže vítěz může být jenom jeden, a tak jsme se už po sobotě rozloučili s 10 celky. Do neděle tak postoupili pouze AVENUE esports, 9x, 12cm10iq, Ferrari peek, Traktor Peek a Vikingekrig Esports.

I když bychom rádi odměnili všechny, nejde to, prize pool dovoluje pouze 4 sestavy. Po tvrdém souboji v Losers Bracketu tak vypadli střelci z Traktor Peek a Vikingekrig. Ferrari Peek následně dokázali porazit jak 12cm10iq, tak 9x, a dostali tak druhou šanci vyhrát celý turnaj. To se jim v extrémně vyrovnané BO5 sérii nakonec podařilo a vítězem celého Grunex Masters se nakonec stávají Ferrari Peek ve složení elwzoy, M1st1ck, stamz, borkeejs, okko, Davsa