Dlouho očekávaný a také několikrát odkládaný event The Devise ve hře Fortnite konečně proběhl. Nestihli jste jej? Není třeba smutnit, i když jste mohli mít čas, šance dostat se na něj do hry byla velmi malá. Vývojáři z Epic Games upozorňovali, že je k dispozici omezená serverová kapacita a doporučovali zapnout hru půl hodiny před jejím začátkem. To byla teorie.

Praxe ukázala, že už 18 minut před začátkem celé akce byla kapacita 12 milionů hráčů ve hře vyčerpaná a nikdo další už se do Fortnite nepřipojil. Zklamané hráče, kteří tak přišli o šanci prožít herní event přímo ve hře, odkázal Epic na streamovací služby. Tam jich nakonec vše sledovalo 8,4 milionů diváků (čísla Twitch+Youtube). Vývojáři dodávají, že stále vylepšují infrastrukturu a technické pozadí, aby si tyto živé eventy mohlo vychutnat víc a víc lidí.

Počty hráčů jsou to obrovské a je vidět, že tyto unikátní živé eventy stále táhnou. Toto byl první od uvedení tzv. Fortnite Chapter 2 a pokud můžeme hodnotit z našeho pohledu, tak se těm předchozím těžko vyrovnal. Start rakety byl první, ten nenapodobí už žádný jiný event, směřovala k němu totiž dobře vystavěná příběhová linka. Stejně jako k souboji robota s "lochneskou" před rokem. Vedle nich zařízení, které se snažilo rozehnat bouři a trochu se to nepovedlo nepůsobí až tak skvěle.

Pokud chcete celý event shlédnout, můžete třeba tady: