Před měsícem jsme si zde naříkali, že sice na trh dorazily (ve velmi omezeném množství) nové konzole, ale Fortnite na to zareagovalo pouze tím, že přidalo hezčí grafiku. Žádné vyšší frameraty, což je jeden z hlavních "system sellerů" aktuální generace domácích konzolí (PS5, XSX/XSS). Dnes se celkem překvapivě šťastní majitelé dočkali a hra pro ně nabízí "120 fps mode". Ta omezuje kvalitu stínů, post-processingu a streamovacích vzdáleností, jako malou cenu za krásně plynulý běh (pokud máte vhodnou TV či monitor). Na silnějším X a PS5 hra renderuje v tomto režimu ve 1440p (místo 4K) a na slabším S v 1080p (jinak nově 1200p), což je oboje více než dostatečné.

Zkrátka nezůstávají ani majitelé PC a zejména těch slabších. Včera totiž Fortnite oznámilo příchod Performance Mode pro PC. Zatím pouze jako zkušební Alpha verze lze najít v nastavení "Rendering Mode". To umožní majitelům slabších PC dosáhnout mnohem lepšího výkonu (fps) za cenu kvality grafiky. Uvedené příklady na typickém "kancelářském notebooku s integrovanou grafikou" mluví jasně, sice v 720p, ale v 61fps oproti původním 24fps. Stále Epic doporučuje alespoň SSD a 6GB RAM.

Druhou milou zprávou pro hráče, třeba s menšími SSD je, že nově lze zvolit části, které chcte mít nainstalované ze hry. Takže pokud nehrajete Save the World (kdo to vlastně hraje?) a nepotřebujete textury ve vysokém rozlišení. Nově si to v Epic Games launcheru můžete naklikat a ušetřit celkem podstatné místo na disku. Ukázka hry v 720p s vypnutými high-resolution texturami.