Série Grand Theft Auto patří jednoznačně mezi nejznámější herní franšízy v historii. Tvůrci ze studia Rockstar Games se v poslední zprávě pochlubili čísly z prodejů. Série dosáhla na 350 milionů prodaných kusů, přičemž samotné GTA 5 si může připsat téměř polovinu z této sumy.

GTA 5 si k začátku srpna připsalo více než 150 milionů prodaných kusů, které Rockstaru vydělaly 1 miliardu dolarů. Této částky hra dosáhla nejrychleji v historii v rámci zábavního průmyslu. Jedná se tak o nejlépe prodávanou hru v Americe jak po stránce prodaných kusů, tak ziskem. Navíc nás 11. listopadu čeká příchod vylepšené verze pro Xbox Series a Playstation 5.

Online složka GTA mezitím obdržela již přes 40 aktualizací, které byly zdarma. Rockstar plánuje k 11. listopadu i vydání samostatného GTA Online okleštěného od singleplayer příběhu.

Vzhledem k úspěchu GTA 5 opravdu nemá Rockstar s pokračováním důvod ke spěchu. Spekulace okolo šestého dílu sice již kolují na internetu, nic ovšem potvrzené zatím nebylo. Na další díl si tak ještě pár let počkáme.