Cyberpunk 2077 je jedna z nejočekávanějších her příštího roku, ale pokud se už nemůžete dočkat příštího dubna, máte k dispozici hru Cyberprank 2069. Tedy minimálně jste donedávna měli. Parodická hra využívající podobný název a styl jako Cyberpunk 2077 byla odstraněna ze Steamu, ale možná vás překvapí důvod.

V popisu hry stojí, že se se jedná o RPG nové generace, opravdový simulátor života v budoucnosti. V roce 2069 jsou lidé zotročení umělou inteligencí a město se změnilo v cyberghetto. Hlavní postavou je policista z budoucnosti a jeho úkolem je stát se nejbohatším obyvatelem města budoucnosti.

Nezní to tak hrozně, že ano? Samozřejmě hra určitě neudělala dojem tím, že se snaží parodovat jinou hru, ale jejím hřebíčkem do rakve byla aktualizace popisu. Autoři hry doplnili, že děkují za zakoupení hry, která je vlastně vtipem, a že dostanou kopii hry Cyberpunk 2077 jako vánoční dárek a autor nejvtipnější recenze obdrží sběratelskou edici hry. A to je přesně to, co Steam nezkousnul a hru odstranil.

Někteří si hru stihli již zakoupit a tak se můžeme podívat aspoň na gameplay na YouTube: