Co říkáte na hru, ve které máte za úkol vystřílet školu a s nimi i policejní sbor? Tak přesně taková se objevila na Steamu. Jmenovala se Active Shooter a už ji tam nenajdete.

Steam autora hry označil za trolla, protože již dříve publikoval ukradený materiál a manipuloval s recenzemi na této vydavatelské platformě. Byl sice zabanován, ale vrátil se pod jiným jménem.

 

 

Ve Steam diskuzích autor svou hru bránil argumenty, že Postal, Hatred i Carmageddon byly na Steamu vydány a přitom i v nich jde o zabití co největšího počtu bezbranných lidí. Že Steam přece nemůže vydat jednu takovou hru a druhé to nepovolit.

Hra byla kritizována rodiči, jenž zažili násilí ve školách na svých potomcích a založili veřejnou petici, na které se sesbíralo více, než 250 000 hlasů a spousta lidí bylo hrou naprosto pohoršeno. Steam sice prohlásil, že hra byla stažena pro předchozí nevhodné chování samotného vývojáře, ale všichni víte, že takovéto hry by vůbec neměly na Steamu být a to nejenom tam. Každopádně ji tam už nenajdete.