Pouhých několik hodin před začátkem Worlds 2021 na Islandu přišla od jednoho z nejznámějších týmů šokující zpráva. Marksman týmu Fnatic opustil celek z rodinných důvodů a prakticky bez jakéhokoliv dalšího vysvětlení. Důvod rozhodnutí znalo navíc jen pár hráčů z týmů a okamžitě se spekulovalo, že se celá situace týká manželky hráče.

Elias "Upset" Lipp se oženil s Paulou v srpnu, pár měsíců před jeho první účastí na Worlds. Pro celek Fnatic je účast na největším League of Legends turnaji celkem běžná záležitost, avšak Upset řadící se mezi nejlepší ADC v Evropě o účast na tomto turnaji dlouho neúspěšně usiloval. O to šokující byla zpráva sdílená týmem jen pár hodin před prvním zápasem.

Podrobnosti náhlého odchodu Upseta neznal dosud prakticky nikdo, kromě nejužších přátel. Dokonce ani spoluhráči v týmu. V té době už se hlasitě spekulovalo, že Upset odjel za svojí manželkou, což se později ukázalo jako pravda.

V nedávné přestřelce na Twitteru mezi bývalým profesionálním hráčem Doubleliftem a manželkou Upseta došlo k odhalení důvodu. Paula sdělila, že byla terčem násilí (slovíčkem abused, nebylo specifikováno, zda přímo fyzického násilí).

Ohledně celé situace vzniklo velmi mnoho kontroverze. O přesném důvodu neúčasti na turnaji měli vědět jen blízcí spoluhráči a nejužší vedení týmu. Adam, v té době topař Fnatic, sdílel na Twitteru, že ani on neznal důvod, ačkoliv věděl, že Upset odjel za svou partnerkou, což se ukázalo jako pravdivé.

Upset a Paula (zdroj: Pauleal Instagram)

Situace okolo násilí se samozřejmě nesmí brát na lehkou váhu a další detaily se nejspíše jen tak nedozvíme. Upsetův odchod pouhých 12 hodin před začátkem turnaje navíc netížil jen Fnatic, ale i jeho. Komunikace ze strany hráče i týmu ovšem mohla být o dost lepší, shoduje se komunita.