Ikdyž Apex samotný v sobě žádnou příběhovou kampaň nemá, v jeho pozadí stojí silný příběh Titanfall universa.

Počátky

Počátky Apex Legends začínají s druhým dílem Titanfallu. Commander Kuben Blisk se rozhodl, že nechce pracovat ani pro jednu z organizací operujících v The Frontier.

Proto založil jednotku Apex Predators. Ta se skládá z těch nejlepších pilotů, kteří se v regionu The Frontier nachází. Jejich služby mohl využít kdokoliv, kdo jim nabídl nejvíce peněz. Bojují bez ohledu na morálku či etiku. Jejich jediným cílem je splnit to, co je po nich požadováno, a dostat za to pořádně zaplaceno. Celé jednotce se celkem dařilo, dokud nepřišla válka o Frontier.

Po této válce, která skončila vítězstvím Militie, zemřelo mnoho pilotů z Apex Predators, které si najmulo IMC. Celé The Frontier bylo zničeno válkou a nikdo nad ním nechtěl převzít nadvládu. Apex Predators tak ztratili kontrakty a neměli se nadále čím živit. Kuben Blisk se tak na dlouhou dobu stáhl do pozadí.

Apex Games

Po 30 letech se Kuben Blisk opět objevuje. Rozhodl se využít situace, kdy je mnoho pilotů po válce bez peněz, a začal znovu nabírat nové bojovníky do své jednotky Apex Predators. Nabídl jim jedno - bojujte mezi sebou. Ten, kdo vyhraje, si odnese hromadu peněz a nehynoucí slávu. A tak vznikly Apex Games.

King's Canyon

Celé Apex Games se odehrávají na planetě Leviathan, konkrétně na ostrově King's Canyon.

Na úplném počátku zde žili Leviathani, obrovské příšery, které byly pro normální lidi velice nebezpečné.

Proto se je IMC rozhodlo v rámci ostrova vyhubit a postavit na něm speciální věž, která tyto giganty vyháněla pryč, následně zde založili výzkumné laboratoře.

Po prohře ve válce o Frontier se IMC rozhodlo celou planetu opustit. Zbyly po nich pouze kostry Leviathanů, opuštěné komplexy a již zmíněná věž, jejíž účinek ale klesá, a tak můžeme v blízkosti King's Canyonu najít dva živé Leviathany.

Samotné Apex Games mají jednoduchý princip. Soutěžící, kteří do této arény vstupují, jsou nazýváni jako Apex Legends. Dohromady se spolu utká 20 týmů po 3 členech. Jejich jediným cílem je zůstat poslední přeživší a tím vyhrát hru. Těm, kterým se to podaří, se přezdívá Apex Champions. Díky obrovské divácké sledovanosti jsou vítězové zahrnuti nejen diváckou láskou, ale i bohatstvím.

Ale ne všem, kteří do arény vstoupí, jde pouze o peníze. Na příběh jednotlivých postav se podíváme v dalším článku.