CZC.cz iSport FIFA 19 Cup dospěl ke konci své online kvalifikační části. To nejnapínavější nás ovšem teprve čeká! Celá akce vyvrcholí už tuto sobotu na offline finále v pražském multikině Premiere Cinemas v Hostivaři. Kromě finalistů budou přítomni nejen komentátoři O2 TV a moderátor Mikuláš Tuček, ale také fotbalisté české reprezentace.

 

 

Pořádně našlapaný prizepool přilákal do kvalifikací domácí špičku a offline finále se tak zaručeně stane velkolepou tečkou za letošní sezónou. Ve finále už tradičně nechybí stálice domácí scény T9Laky a hráč eSuby RIIJK. Už v kvalifikaci šlo jasně poznat, že přítomnost formy u těchto dvou hráčů je nezpochybnitelná. V kombinaci s jejich hráčskými dovednostmi by tak mohli právě oni převzít cenu pro první místo. „Ambice mám velké, chci vyhrát,“ shrnul stručně své cíle T9Laky.

Veškeré predikce však může poslat k ledu jakýkoliv účastník turnaje během pár zápasů. Jelikož jde opravdu o ty nejlepší hráče, šanci triumfovat má každý. Velkou roli může sehrát, jak už tomu u sportovních akcí bývá, fyzické i psychické rozpoložení. Vysoké sebevědomí však hráčům nechybí, většina si na vítězství věří. „Cílem je to celé vyhrát, s tím taky na tenhle turnaj jdu a cokoliv jiného pro mě bude zklamání,“ netají se Kobby.

 

Postupující na offline finále

Tato osmička hráčů si vybojovala místa v nadcházejícím finálovém klání.

 

Bleskový rozhovor s finalisty

Každého z finalistů jsme navíc podrobili bleskovému výslechu. Jaký herní styl preferuje RIIJK a kdy s fifou začínal například Emerickson? A kdo má vlastně, podle hráčů samotných, největší šance na vítězství? 

Jak dlouho se pohybuješ na scéně a kdy jsi začal s FIFOU?
The Johny: Na scéně se pohybuji zhruba 3 roky. S FIFOU jsem začal aktivněji díky Lakymu zhruba 4 roky zpět. Jako malý jsem hrával kariéry zhruba od FIFY 07.
MrRici: Kompetetivně na CZ/SK scéně jsem začal hrát ročníkem FIFA 14, jinak sérii FIFA hraji od roku 2002.
Emerickson: FIFU hraju od roku 2002, na scéně se pohybuji 4-5 let. Nejdřív jako streamer a později už i jako hráč na kompetitvní scéně.
Kobby: Na scéně se pohybuji od roku 2014, fifu jsem začal hrát od roku 2006, ale nějak pravidelně na turnaje, jsem začal chodit právě až od roku 2014. 
JamesBony28: Na kompetitivní scéně se pohybuji cca rok a půl. Úplně první FIFA, kterou jsem okusil byla FIFA 98.  Od roku 2011 hraji pravidelně každý ročník.
Můžeš krátce představit tvůj herní styl? 
T9Laky: Rád kombinuji, držím balón a čekám na vhodnou chvíli a samozřejmě hodně střílím.
Kobby: Můj herní styl je hlavně o držení míče a vyčkávám dokud se neobjeví nějaká ta skulinka, kde bych mohl prostrčit tu finálovou přihrávku.
Cristy: Snažím se hrát ofenzivní fotbal s množstvím šancí, pokud to situace umožňuje, tak rád potěším i oko diváka. V případě nepříznivých podmínek nemám problém svůj herní projev upravit tak, abych vývoj zápasu naklonil ve svůj prospěch.
RIIJK: Dobrá obrana a trpělivý útok. Umím ale hru i zrychlit když je třeba.
Kdo je podle tebe favoritem?
The Johny, JamesBony28, Emerickson: T9Laky
T9Laky, Kobby, MrRici, RIIJK: T9Laky a RIIJK
Cristy: T9Laky, RIIJK, MrRici, Emerickson

 

Sleduj finále živě na twitch.tv!

Veškeré dění bude živě vysílané na facebooku deníku Sport a twitch kanále CZCtv. Stabilní internet pro hladký průběh streamu zajistí společnost Ha-vel.