Ve světě Fortnite se toho moc neutají. Datamineři jsou čím dál šikovnější a Epic Games nedokáží prakticky nic v souborech hry schovat před jejich zvědavými klávesnicemi. Proto jsme o příchodu Kratose, ikony Sony a protagonisty série God of War, věděli už pár dní dopředu. Až dnes je vše oficiální a Kratosův set se dá zakoupit v Item Shopu ve hře a jeho příchod doprovodil trailer.

Součástí setu je i jeho sekyra jménem Leviathan, backbling v podobě hlavy Mimira, který v posledním díle provázel Kratose na celé cestě. Jako Glider je jeho štít jako připomínka jeho ženy Laufey. Zabudovaný Emote, který ukáže mrazivé schopnosti sekyry, je součástí balíčku také.

Protože Kratos je čistě PlayStationová postava (koupit skin a set jde na všech platformách), majitelé PlayStation 5 mají exkluzivní šanci získat ještě jednu jeho variantu. Pokud si se zakoupeným skinem Kratose zahrajete zápas na PS5, odemkne se bonusový vzhled ve zlatém brnění. Bohužel to vypadá, že se akce omezuje pouze na PlayStation 5 a neplatí pro PlayStation 4. Tak doufejme, že není časově omezená, protože dostupnost "pětky" je tragická.

A nyní ještě zabrousíme do kategorie spekulací a dalších úniků. Podle dataminerů je ve hře už nyní připraven další velký "lovec" (téma celé sezony - najmout nejlepší lovce vesmíru). Je jím Master Chief ze stáje Xboxu a série Halo. Lidé z FNBRLeaks ukázali obrázky na Twitteru. Glider je logicky Pelican (loď UNSC) a speciální Emote vypadá na traversal s miniaturou Warthoga.

Podle jejich zkoumání bude ještě další spolupráce mezi Halo a Fortnite v podobě LTM Red vs. Blue, což je narážka na legendární komickou machinimu (filmy tvořené ve hře). Na závěr si řekneme ještě divokou spekulaci. Jaké další lovce asi svět nabízí? Máme tu už zástupce od Sony a MS, co Nintendo? Tam snad každého fanouška napadne jedno jméno - Samus Aran. Legendární lovkyně odměn ze série Metroid by byla dokonalým přírůstkem do Fortnite. Bude však záležet, jak moc Nintendo bude chtít spolupracovat. Víme, že si své postavy a značky chrání víc, než ostatní, ale odmítnout cross-over s jednou z největších her světa by skoro byla chyba. Uvidíme, možností na další postavy je spousta a zdá se, že přísun zajímavých věcí bude v Season 5 opravdu velký.