V Severní Americe se ještě hraje, jihoamerický turnaj už však skončil. Jaké výsledky přinesl?

Jižní Amerika

18. října skončil jihoamerický turnaj o poslední šanci o kvalifikaci do finále. Proti sobě se postavily čtyři týmy – FURIA, Gamelanders Blue, Havan Liberty (všechny z Brazílie) a Australs (z Chile). 

První zápas proběhl mezi Australs a Havan Liberty. Australs vyhráli na obou prvních mapách a vysloužili si tak postup do finále.

Ve druhém zápase se proti sobě utkali Gamelanders Blue a FURIA. Tým FURIA vyhrál na druhé a třetí mapě, a tak se skórem 2:1 postoupil do finálového zápasu.

FURIA si svou vítěznou sérii udrželi, a z pěti map ovládli hned první tři – Icebox (13:2), Ascent (13:6) i Split (13:5). Svým protivníkům, týmu Australs, nedali ani šanci; zápas tedy skončil 3:0.

Vítězný tým FURIA si tak vysloužil postup do finálového turnaje a také peněžitou cenu v hodnotě 90 000 brazilských reálů (přibližně 360 000 Kč).

Highlight turnaje:

 

Severní Amerika

Severoamerický LCQ turnaj musel být po dvou dnech přerušen po tom, co realizace covidových opatření znemožnila konání LAN turnaje v Los Angeles. Zanedlouho však organizátoři turnaje ohlásili pokračování turnaje, které bude probíhat online tak, jak ho známe třeba z evropských LCQ.

Začínáme zápasem v upper bracketu mezi FaZe Clan a Rise, a to 27. října ve 21:00 hodin našeho času. O půlnoci pak proběhne zápas mezi Version1 a Cloud9 Blue. Vítězové se pak ve 3 hodiny ráno utkají v semifinále.

28. října ve 21:00 začnou zápasy v lower bracketu – proti sobě bojují již eliminované týmy z upper bracketu.

30. října proběhne finále v upper bracketu mezi jedním ze čtyř již zmíněných týmů a týmem 100 Thieves, který se už kvalifikoval. Ve 21:00 nás čeká třetí kolo lower bracketu, jehož vítěz se o půlnoci utká s eliminovaným týmem z upper bracket finále. Vítěz tohoto zápasu se 31. října ve 20:00 postaví proti vítěznému týmu z upper bracketu v grandfinále. V grandfinále se hraje na pěti mapách, vítězný tým dostane šanci si zahrát ve finálovém turnaji celého VCT.

Zápasy můžete sledovat na Twitch kanále VALORANT nebo na YouTube kanále Valorant Champions Tour.