Zdálo se, že se žánrem karetních her už je pomalu konec. K Hearthstone, který své nejlepší časy má již dávno za sebou, se snažilo připojit Valve s Artifactem, což dopadlo naprosto tragicky. Své šance chtěli zkusit i vývojáři z Riot Games a vypadá to celkem dobře.

Legends of Runeterra vyšlo před nějakou dobou v rámci otevřeného beta testování. V tom si hráči nemohli hru vynachválit, nikoliv kvůli inovacím v hratelnosti, ale zejména mikrotransakcím a způsobu získávání karet, v čemž konkurence naprosto zaostala. Riot se navíc rozhodl už tak štědrý systém ještě zjednodušit a s tím také vyjít do plné verze. I přes tuto chválu se však ozývají i názory, že hra je (alespoň prozatím) jaksi "plochá" a jen málo karet vám dovolí jít do hloubky, co se hratelnosti týče. Možná to spraví nový set karet, který přijde společně s plnou verzí.

LoR by mělo oficiálně vyjít 30. dubna, a to jak pro PC, tak pro mobilní uživatele, včetně crossplaye mezi všemi platformami. Dočkáme se také 120 nových karet, nového regionu, mechanik i herního stylu. Odhalení nových karet by mělo začít již brzy.