Lenovo se tentokrát rozhodlo představit své novinky netradičně. Nové notebooky, all-in-one počítače, tablety a další hardwary byly šikovně zakomponovány do výstavy muzea smyslů kousek od Václavského náměstí v Praze. Nás samozřejmě nejvíce zajímaly herní notebooky Legion, ty byly představeny dva.

První a výkonnější z nich nese název Lenovo Legion Y740, ten se bude prodávat v několika konfiguracích. Pyšní se 15palcovým full HD displayem s frekvencí 144 Hz a uvnitř najdete až osmou generaci procesorů Intel Core i7 a grafickou kartu NVIDIA GeForce RTX 2070. Hráči tedy mají o výkon postaráno. Vše doplní operační paměť 32 GB DDR4. Cena tohoto modelu začíná na 46 990 Kč.

Druhý herní stroj se jmenuje Lenovo Legion Y540 a je výrazně cenově dostupnější. O výkon se stará grafická karta NVIDIA GeForce RTX2060 a procesory Intel Core. Za tento notebook zaplatíme nejméně 24 990 Kč.

Oba notebooky disponují dvouvětrákovým chlazením Lenovo Legion Coldfront, který by měl udržet teplotu nízko i při nejnáročnějších hrách. Y740 i Y540 se začnou prodávat v červenci.