Po roce tu máme opět jeden z největších eventů jara European Masters 2020, na který se podívají i zástupci českého a slovenského League of Legends. Letos proběhlá změna, která ovlivnila kvalifikační šance na turnaj, přinesla úpravu i pro náš region. Jde o navýšení na dva postupové sloty ovšem do předkola, a kvalifikovaní tedy museli ukázat kvalitu a získat si místo v hlavní části.

Za CZ/SK scénu se do EU Masters probojovala eSuba a Cyber Gaming. Ovšem čekal je velký úkol probojovat se přes předkolo. Z evropských regionálních lig se do předkola kvalifikovalo celkem 16 týmů - všechny hladové po postupu.

Cyber Gaming se bohužel nedařilo ani jeden hrací den, a tak opustili Masters se skórem 0:6, ovšem nemusí ztrácet hlavu a už se mohou připravovat, protože v létě mají druhou šanci.

ESuba zažila výborný start, kdy začala hned dvěma vítězstvími a zakončila skupinu na druhém místě hned za německými GamerLegion. Jelikož jim patřila druhá pozice, ve vyřazovací části je čekal tým z první příčky -  Racoon z italské PG ligy. První hra patřila jasně českým hráčům a díky narůstajícímu náskoku v průběhu druhé hry už jsme mohli téměř slavit, bohužel esubáci neudrželi náskok a hráči Racoon srovnali na nerozhodný stav. Poslední hra byla velice vyrovnaná, ale nakonec se podařilo české skvadře udolat italské protivníky a probojovat se do hlavní části European Masters. Už brzy budeme moci sledovat jejich výkony v rámci skupinové fáze, kde byli zařazeni do skupiny D společně s německými mousesports, anglickými Fnatic Rising a srbskými Energypot Wizards. Doufejme, že se hráčům bude na Vyvolávačově žlebu dařit a dokáží se probojovat i do další vyřazovací části.